Kediyi Yıkadım Yüzüme Su Sıçrattı

sedaclk93

sokakta bulduğum kediye bakıyorum kediyi yıkadım ama tam da ayaklarını falan yıkayamadım kedi durmadı elimde. sonra ayaklarını salladı su yüzüme sıçradı çok takıntı hastasıyım bana hastalık geçecek diye çok korkuyorum. kedi yaralı haldeydi kediyi almasam da takıntı yapardım niye almadım diye şimdide yüzüme su sıçrattı diye çok içim sıkıldı hemen yüzüme kolonya sürdüm yıkadım ama yok geçmiyor zaten hastalık geçer mi diye ayrı korkuyordum

13 CEVAP

incirreis

Bir şey olmaz, çok fazla masumlar apartmanı izlemeyin :)

septikbaykus

Tedavi olsanız çok iyi olur aslında

Lokumcukk

Yok hiç bişey olmaz bu karar tiksiniyorsanız bakmanız çok zor olur inşallah birlikte yaşadıkça takıntılarınızdan vazgeçersiniz

septikbaykus

Arkadaş cidden tedavi olmalı. Kediden bağımsız söylüyorum bunu. Böyle hayat geçmez ve tedavi olmak utanılacak bişey değil

diablerose

gozunuze su girmediyse yuzunuzde de açık yara yoksa bisi olmaz. kediye de cok anormal bisi bulasmadiysa yikamayin. ev hayatina gecince o kendini piril piril yapar

pasakli_

bence kendinize de o yavruya da bu işkenceyi çektirmeyin. büyük şehirlerden birinde yaşıyorsanız, barınağa teslim edin, 100-150 lira paranız varsa hiç durmayın veterinere götürün.

AhsenAise

Beslemesini yaptığım bir kaç tatlış sokak köpeği var ,aşıları yapılmış ve barınaktan sokağa birakilmislar ,beni gördüklerinde deliriyorlar ,kimi yatar göbeğini açar kimi de zıplar yüzümu yalamak için,veee bir gün ziplarken bir tanesinin ağzı ağzımın içine girdi resmen ,tek yaptığım eve gelip ağzımı karbonat ile fırçalamak sirke ile gargara yapmak oldu ,birşey olmaz evham yapmayin

diablerose

gozunuze kacsa bile illa bisi olcak degil. takip edin, gozunuzde bi sıkıntı hissederseniz doktora gidersiniz :)

Warriorsans

Kendimi bildim bileli sokak hayvanlarıyla ilgilenirim. Üstüme hapşırıp her yerimi sümük bile yapmışlıkları var. 1 kez bile hastalanmadım. Bu arada kediyi neden yıkadınız? Kediler zorunda kalmadıkça yıkanmamalı ve tabi havalar da soğudu iyice kuruyana kadar çok dikkat edilmeli. Havluyla iyice suyunu alıp sıcacık bir odada tutmalısınız

sedaclk93

gözüme de biraz sıçradı ya o an nasıl kötü oldum

Palyaco

Bisey olmaz korkmayın bu kadar

sedaclk93

inşallah hem yardım etmek isteyip hem de bu kadar sıkıntı yaşamak çok kötü

Kedi köpekten kapacağınız max hastalık kuduzdur. Onu da çizik/ ısırıktan sonra hayvanın halinden anlarsınız. Toskoplazma ve mantar var bi de. Belki parazit. Bunların hiçbiri de ciddi hastalıklar değil. Rahat olun.