Kedim Neden Kusuyor Olabilir ?

Kedim iki gündür (günde 1 defa) kusuyor. Ama kan vb. Ya da degisik renkte değil. Mamasını kusuyor. Dun tamamen yedigi mamayi cikarmis. Bu sabah uyandigimda ise mamayla karisik tuy yumağı kusmus. Kedim scottish fold 1 yaşında dişi kedi. Kullandığım mama ise royal canin sterilised. 14 Eylül’de kısırlaştırdık o gunden beei bu mamayi kullaniyoruz. Mamadan mi baska bir şeyden mi emin olamadım ilk defa boyle bir durumla karsilasiyoruz. Panik yapip hemen veterinere götürmektense biraz gozlemlemek istedim. Ayni durumu yasayanlar varsa fikirlerinizi merak ediyorum

5 CEVAP

septikbaykus

Şu kusma postlarına malt yazmayın artık arkadaşlar. Böyle sık sık kusmayı malta bağlayamazsın

Tüy yumağı , sindirim problemi ve en önemli kısım cisim yutma olabilir. Dün bir postta özellikle belirttim. Kedinin bişey yuttuğu çıktı ortaya

Renklipati

Geçmiş olsun öncelikle, tüy kusmus yazdınız acaba malt yetersiz mı geliyor tüy kusuyor..yada mamayı hızlı yiyor sindirmeden kusuyor

Cok tesekkur ederim. Belki malt yeterli gelmiyordur ilk defa boyle bir durumla karsilastim bende bilemedim açıkçası. Gun icerisinde mamayi yemiyor ya da yemek istemiyor yedigi zamanda hizli yiyor olabilir oncedende boyleydi ama kusmuyordu kafamda deli sorular 🙃

Mamayi sindirmiyor sanırım cunku direk çıkartmış. 1 aydir kullaniyoruz mamayi ama şimdi boyle bir durum oldu bu sebeple kafam karıştı. Tesekkur ederim cevabiniz icin

Warriorsans

Malt kullanmıyorsanız ondan olabilir malt kullanmaya başlamalısınız. Mamayı direk çıkarması genelde sindiremediği için oluyor. Yabancı cisim de yutmuş olabilir bu çok ciddi bişeydir. Kedinizi veterinere götürmelisiniz 2 gündür kusuyormuş beklemeden götürün