Kedim Disari Cikmak İstiyor

lila0201

5 aylik scottish cinsi disi bir kedim var ve giris katta oturuyorum. bahcemizde cok fazla kediler var kedim onlari gordukce disari cikmak istiyor. hatta birkac kere sinekligin altindan bahceye kacti. ne yapmam gerek hic bilmiyorum.

9 CEVAP

Lokumcukk

Ben çıkarıyorum kedimi istediğinde çokta seviyor mutlu oluyor Bahçedeki kedilere alıştı ama öncesinde çok korkuyordu diğer kedilerden onlarda bunu istemiyordu Sonra birbirine alıştılar ama temas yok sadece birbirine bakıyorlar Bizim bahçedeki kedimlerimizde kendi baktığımız uysal kediler o yüzden sıkıntı olmuyor ama vahşi bir kedi varsa kesinlikle zarar verir

diablerose

birden fazla kedisi olanlara cok imreniyorum ya. şartlar müsaitse arkadas sahiplenebilirsiniz.

Gimlihanim

Sizin gözetiminizde taşmayla çıkmalı bence. Tek başına bırakmanızı tavsiye etmem. Başka kedilerle temasta bulunup hastalık kapabilir.

orhdoner

İçeride sıkılıyorlar ondan dolayı kedileri görünce çıkmak istiyorlar eğer aşıları varsa hava aldırmaya çıkartın tasmayla öyle yapanlar vardı yazmışlardı normalde ben çıksrtmıyorum çünkü zaten dışardan sahiplendim hastalık kapmıştı diye korkuyorum sadece balkona çıkıyorlar evde camlara sinekliğin arkasından bakıyorlar

Başıboş salmayın. Kediniz cins, çok dikkat çeker, çalarlar. Tekir falan olsa ev/bahçe arası gidip gelsin diyeceğim ama müstakil eviniz olmadığı sürece zor. Garip geliyor olabilir size ama insanlar o kadar vahşi ki. Bildiğiniz dümdüz siyah/retriver kırması köpeğini çaldılar bir tanıdığımın. Bulunmasa belki satılacak ya da damızlık olarak kullanılacaktı sırf güzel diye...

Lokumcukk

Tasmayla çıkarmasanız da olur önemli olan evin kapısı açık olsun korktuğu anda kaçar zaten

Bobur

Sineklik üstüne file taktırın. Kendi başına çıkarsa ya çalınır ya kaybolur.

Tasmayla çıkarabilirsiniz, bu bile mutlu olmasına yeter. Zaten büyük ihtimalle korkacaktır.

Lokumcukk

Eğer siz çıkarmazsanız kafaya koyduysa o bi şekilde çıkar bence birlikte çıkın dolaşın girin