Zamdan Önce Gerçek Etli Mama Tavsiyesi??

Şuan exclusion kuzu etli kullanıyorum genel olarak çok memnunum, bir kedimin tavuk alerjisi olmasi sebebiyle daha önce kullandığım Sanabelle ve Bozita maalesef bize yaramadı. Brit care tavşanlı mamayi kullandık o da 3 kedimde de ishal sorunu yaptı. N&d ve Matisse mama almayı planlarken onların da içeriğinin değiştiğini gerçek et yerine sadece protein kullandıklarını öğrendim. Sabahtan beri içinde gerçek et olan buğday mısır vs kullanılmayan mama arıyorum ama bulamıyorum, bunlarin haricinde önereceğiniz mamalar var mıdır? Yorumlarınızı bekliyorum

7 CEVAP

Acana, nature's variety, bravery. Şu an aklıma gelenler bunlar ama nd de de gerçekt et kullanılıyor yanılmıyorsam. Değiştiyse bilemem. Bir ara herkes çılgın gibi öneriyordu, şikayetlerden sonra çıt çıkmadı kimseden.

Ama bence exclusiondan memnunsanız devam edin. Kötü bir mama değil. Sanabelle ve bozita exclusion'a alternatif olarak önerirdim ama ikisi de kedilerinize yaramamış.

Poncimin

• Alleva Holistic bakılabilir. %90'a yakın et vardı sanırım, tahılsız bir mama. Üstelik tüm mamaları buharda pişirme yöntemi ile sağlıklı pişiyor. Petlebi'de bazı çeşitleri var, ama ça bu k ma ma sitesinde daha çok çeşidi var şuan stokta oradan da alınabilir. Yalnız bütçesi Acana'ya yakın, yani yüksek fiyatı var. Tavuk içermeyen iki adet maması var. Biri okyanus balıklı, diğeri kuzulu ve geyikli. Diğer Holistic serisi mamalarında tavuk eti var. Örnek olsun diye içeriği:

[Alleva Holistik Tahılsız Canabis-Ginseng Kuzu ve Geyik Etli Yetişkin Kedi Maması]

Kurutulmuş kuzu (% 45), taze kuzu (% 20), kurutulmuş geyik eti (% 15), tatlı patates, tavuk yağı, bezelye nişastası, balık yağı, bezelye lifi, tavuk karaciğeri, hindiba kökü (inülin ve FOS kaynağı) , pisilyum, kurutulmuş inaktif bira mayası (MOS kaynağı), potasyum karbonat, glukozamin, kondroitin sülfat, Kenevir sativa (apikal yapraklar% 0,10, çiçeklenme% 0,005), ginseng kökü (Panax ginseng) (% 0,10), biberiye, zerdeçal, karanfil, limon (Rosmarinus officinalis, Curcuma longa, Eugenia caryophyllus, Citrus sp.) (% 0,05), Yucca suyu.

• Eğer bütçe yetmezse Alleva Equilibrium Düşük Tahıllı Serisi de var. %35-50 arasında (aroma çeşidine göre değişiyor) et içeriği var. Yalnız pirinç de var içerisinde düşük tahıllı olduğu için. Bazı mamalarında ise hem pirinç hem mısır var çeşide göre değişiyor. O seride aroma olarak tavuksuz olan Tavşanlı, Ördekli, Balıklı, Geyikli mamaları var. Örnek olsun diye:

[Alleva Düşük Tahıllı Balık Yaban Mersini Elma ve Havuçlu Yetişkin Kedi Maması]

Okyanus balığı (%45) (susuz okyanus balığı %80, taze okyanus balığı %20), pirinç, balık yağı, bezelye nişastası, bezelye sebze lifleri, balık proteini hidrolizatı, hindiba kökü (inülin ve fruktooligosakkaritler kaynağı), kuru inaktive bira mayası (mannanoligosakkarit kaynağı), kuru meyveler, meyveler ve sebzeler (yaban mersini - %0,40, kızılcık - %0,40, elma - %0,20, havuç - %0,20), kalsiyum karbonat, avize suyu

• Şuan stok sıkıntısı var zor bulunuyor ama stokta yakalarsanız Fitmin var. Tavuksuz olan çeşitleri balıklı ve geyikli maması. Örnek olsun diye içeriği:

[Fitmin Purity Tahılsız Somonlu Yetişkin Kedi Maması]

Balık (% 45 taze ringa balığı,% 19 kurutulmuş balık - morina, conger ve sardalya,% 5 taze somon balığı), patates, yeşil bezelye, tavuk yağı, pancar küspesi, bira mayası, tavuk yumurtası, soğuk preslenmiş Norveç somon yağı, keten tohumu, % 1.5 yonca, Saccharomyces cerevisiae inaktif maya, siyah frenk üzümü% 1, bitkisel kompleks (ısırgan otu yaprakları, karahindiba yaprakları, papatya çiçeği, melisa yaprağı% 0,17, ıhlamur çiçeği), mineraller, hindiba kökü, goji meyvesi% 0.2, tatlı su klorella 0.05 %, yucca shidigera% 0.05.

• Britcare Hypo-allergenic mamaları var. Tavuk içermeyen tavşanlı maması ile ördek ve hindili maması var. Et içeriği güzel. Örnek olsun diye içeriği:

[Brit Care Hypo-Allergenic Sindirim Sistemi Destekleyici Tahılsız Kısırlaştırılmış Kedi Maması]

Taze Tavşan Eti %26
Kurutulmuş Tavşan %26
Kümes Hayvanları Yağı %6
Sarı Bezelye %12
Kurutulmuş Elma %6
Somon Yağı %2
Hidrolize Tavuk Karaciğeri %2
Bira Mayası %2
Pisilyum Tohumları ve Kabukları %1
Keten Tohumu %1
Kuru Meyan Kökü %0,5
Kurutulmuş Papatya %0.5
Kurutulmuş Yalancı İğde %0,3
Kurutulmuş Kızılcık %0,2
Frukto-Oligosakkaritler %0,015
Mannan Oligosakkaritler %0,015
Yucca Schidigera %0,008

Cevaplar için çok teşekkür ederim *** de exclusion mamalarda 70 TL indirim kuponu uyguladı 550 liralık mama 480 liraya düştü ve hemen aldım belki başka mamalarda da indirim kuponu olabilir bakmak isteyenler için söylemek istedim :)

Bobur

Exclusion devam edin fiyatına göre et oranı iyi düşük tahıllı hem. Hem tavuksuz hem gerçek et o fiyat aralığında mama bulmak imkansız.

duman_cat_world

exclusion kötü bir mama değil kesinlikle memnunsanız devam edin. tavuk katkısı içermeyen nadir mamalardandır exclusion. alternatif olarak acana veya alleva olabilir içerikleri çok güzel💜

Bu arada bütçem 3 kedim olduğu için maalesef 10 12 kg arası max 500 TL civarlarinda :(