Kendiniz Yaparsanız Felç Edebilirsiniz Denen İğne?

hhBetyhh

Kedime ameliyattan sonra sabah ve akşam yapılmak üzere iğne verildi bunu kendiniz yapabilirsiniz ama kendisi yapınca kedisi felç kalanlar oldu dendi. Veterinere yaptirsaniz daha iyi olur denildi bizde hem sabah hem akşam iğne için Veterinere gittik.bugün kontrolde yine bu iğneden verilmiş ama bu sefer bisey dememişler annem evde yapalım diyor laf anlatamıyorum korkuyorum yanlış yaparsak,diye bu ilaçtan kendi yapan oldu mu??

9 CEVAP

Riske atmaya değmez basit bir iğne için. Veteriner, tecrübeli bir tanıdığınız varsa yaptırın. Nasıl kafanıza göre vurun diye iğne verebilmiş veteriner ona da şaşırdım. Bu arada ne kadar kullanacaksınız iğneyi?

Lils

Tecrübeli değilseniz kendiniz yapmayın. Ben enjektör ile yapılacak iç paraziti babama bırakıyorum çünkü hem insan hem de köpek konusunda iğne konusunda tecrübesi var ama siz riske atmayın bence. Çünkü çok riskli verin dediğine göre.

Lils

*veterinerin

diablerose

hic o topa girmeyin bence 🐾

Gimlihanim

Bence hiç riske girmeyin, değmez. Veterinere gidip yaptırsanız daha mantıklı olur. Sonradan pişman olmaktansa en başta hiç yapmayın. İlacı bu şekilde vermeleri de çok saçma. Madem öyle bir Risk var, neden veriyorlar? 🤦🏻‍♀️

Simgeyldrm

Bence yapmayın sonuçta 5 yıl egitim almadiniz bu instagramda fiplikedileri olanlarin sayfasinda gormustum surekli igne yapilmasi gerektigi icin kendi yapiyordu sahibi ama tecrubesi ne bilmiyrum

Simgeyldrm

Bence yapmayın sonuçta 5 yıl egitim almadiniz bu instagramda fiplikedileri olanlarin sayfasinda gormustum surekli igne yapilmasi gerektigi icin kendi yapiyordu sahibi ama tecrubesi ne bilmiyrum

hhBetyhh

5 gün sabah akşam kullanacağız fakülteye gittik akşam yaptılar ama kendiniz yapabilecegimizi söylüyorlar tam şuraya yapacaksınız,yapabilirsiniz,kolay gibi şeyler söylüyorlar biri başka diyor biri başka anlamadık ama veterinerde yaptıracağım.

Palyaco

Yanlış organa denk gelme ihtimaliniz cok o yüzden veterinere goturun