Kedimin Maması

Canimyavrum

Çocuklarimizin yedigi mamalarinin yarayip yaramadigini nasil anlarız.

16 CEVAP

orhdoner

Kaşıntı olup olmadığına tüy dökümünün fazla olup olmadığına ishal ya da kabız olup olmadığına kusma olup olmadığına baktığınız zaman anlaşılıyor tüyleri parladı mı mesela bunlar gibi örneklerden anlaşılır

ailur0phile

Kediniz daha çok küçük şunun sırasında en fazla 1 aydır kuru amma yiyordur. 4 kere farklı mama degsitirmek çok fazla. Kedinizin bağışıklığı da düşük sanırım. Erken yaşta annesinden ayrılmış olabilir. Ne zaman sahiplendiniz? 1,5 aylıkken mi?

Palyaco

Meo sıvı puding glukozamin ve kolojen bunuda ekleyin beslenmesine

Canimyavrum

2.5 aylik 4. Mama dgisimi oldu birde 3 hafta önce ilk aldgimda kontolde üst solunum enfeksiyinu cikti tedawi gördü 2 hafta antibiyotik vs hemen ardindan mantar oldu mantar icnde yikama tedawisi yapiliyor cumartesi 4. Yikama yapilacak kulaklari enfeksiyinluydu 15 gün oridemy pomad kullandik

orhdoner

Allah şifa versin tez zamanda üzüldüm sağlığına kavuşur inşallah 🙏🥰hem mama değişikliğinden hem de antibiyotik kullanmış üst üste hastalık geçirdiği için bagırsak florası bozulabiliyor takviye yapın hem de bağışıklık kazanır

Palyaco

Kediniz bir scotish fold benim kedim gibi cok narin ve hassas canlılar oncelikle mama seçimi yavruluk döneminde britis shorthair mama royal eklemler ve hodon yağı glukozamin içeriği ve tüy sağlığı için hodon yağı yavruluk döneminde kullanmanız gereken mama

Palyaco

Bağırsak sagligida düzelecek birde vest plus vitamin malt

Canimyavrum

Şu an hic birsey anlamadım sadece yumuşak kaka dewam ediyor puding kiwami daha 2.5 aylik olunca tüylerinide anlamadım.

gizemdr

Ben tüy sağlığına ve dışkı değişimine bakıyorum. Özellikte tüylerde çok fark oluyor bence

orhdoner

İshal ise probiyotik takviye kefir ya da probiyotik yoğurt yapın mutlaka mamanıza dikkat edin değişiklik yapıldı mi yakın zamanda o da ishal yapabiliyor 10 güne yayın geçişi yeni mamaya geçerken mutlaka çok geçmiş olsun Allah şifa versin tez zamanda sağlığına kavuşur inşallah 🙏

Canimyavrum

59 günlukken sahiplendim ilk sahibi nd weriyormus 2. Sahibi spektrum wermis bende royalcanin byby cet le başlamistim önceki kizimdan wardi ewde diye fakat wet hills tuna balikli önerdi ona basladik kizima bagsklik guclendrici veto mune kapsul gimgat kitten gimgat malt gimgat gastro kullaniyorum

duman_cat_world

Ben tüy sağlığına, hareketliliğine ve severek tüketip tüketmemesine bakıyorum💙

Canimyavrum

@palyaço siz hangi mamayi kullaniyorsunuz

teddybal

Gimcat malt ile gimcat kitten'ı aynı anda kullanmanıza gerek yok sadece kitten paste verin çünkü zaten içinde yavru kedilerin ihtiyaçları kadar malt da var.