Kedimin Ağız Kenarları Kızarık

iremiyaow

Kedimin ağız kenarı ara ara kızarıyor ve şiş gibi duruyor. Yaşayan, ne olduğunu bilen var mıdır? Veterinerimiz görmeden bi şey diyemem diyor ama geçen hafta gittik ve bu kadar kısa sürede üst üste çıkarıp strese sokmak istemiyorum. Bilgisi olan yardımcı olabilirse çok sevinirim.

3 CEVAP

orhdoner

Çok geçmiş olsun tam anlayamadım ama uçuk olabilir bağışıklık sistemini güçlendirici ürünler kullanın düşünce genel de çıkıyor ya da alerjik durumda da olabiliyor tavuk ya da hangi ürüne varsa Allah şifa versin tez zamanda sağlığına kavuşur inşallah 🙏 Probiyotik yoğurt ya da kefir verebilirsiniz doğal güçlendirici ya da varsa ekstra vitaminlerinizden verin

septikbaykus

Alerji olma ihtimali var. Bence götürün. bu durumlar için kot bayoun alınması lazım yahut başka sakinleştirici. Götürmeden önce verilir ve stresi engeller

iremiyaow

Veterineri bir türlü böyleyken denk gelemedi. En son geçen hafta gördü diş etleri iltihaplanmış dedi patisinde de mantar gibi bi oluşum vardı tam emin olamadı önce kortizon tedavisi uygulamayı uygun gördü 2 hafta sonra da kontrolümüz var. Ağız içi enfeksiyonu sanırım ama neden olur ilk kedim olduğu için hiç tahayyül edemiyorum. Bir diş fırçalama alışkanlığımız yok ama çoğu kedinin de yok yani tek sebep bu olamaz bence 🥲 ağız sağlığını desteklesin diye somon yağına kadar aldım ama sonuç yok. Umarım bu kortizon bizi çözer. Cevaplarınız için çok teşekkürler, aynı sıkıntıyı yaşayan olabilir diye arada bir güncelleme geçeceğim 🙋🏻‍♀️