Kedim Başka Odaya Gidip Sürekli Miyavlıyor. Geceleri Hiç Uyumuyor. Nasıl Çözüm Bulabilirim?

nurokuducu

Son 5-6 aydır bizim olmadığımız boş odalara gidip miyavlıyor, yanına gittiğimizde kaçıyor (oyun oynamak istiyor) İnternet'ten araştırdığımda kediler 1-3 yaş arası ergenliğe girermiş. Sanırım ergenlikte ama geceleri artık tahammül edemiyorum. Kapının önüne gelip miyavlıyor kalkmadığım zaman sesini yükselterek miyavlıyor :( Bu durum ne zaman son bulur ya da geceleri uyuması için ne yapmam gerek?

11 CEVAP

teddybal

~kızgınlık kedisi ritüelleri~
Kısırlaştırınız..

simbakedi

geceleri siz yatmadan yarım saat önce oyun oynatın. topuyla vs olursa daha iyi olur yorulur falan. sonrasında da mamasını verin ağırlık çöker büyük ihtimalle sonra da uyur. gün içinde de enerjisini attırmaya çalışın böyle oyunlarla

Prenseslady867

Benim kızım da gece gelip sesleniyor uyandırmaya çalışıyor biz tepki vermeyince sabahı bekliyor sabırlı bir şekilde ondan sonra yaptıklarını anlatamam size sürtünüyor koşuyor oynuyor bizimle okşayalım diye önümüze yatıyor ilk zaman böyle değildi şimdilerde yapıyor ve biz onun bu hâline bayılıyoruz

pasakli_

bizde de durum aynıydı kıyametleri koparıyor sanki etini koparıyor gibi bağırıyordu, başta televizyon açtık birkaç gün idare etti ama yine aynıydı, geçici yuva olduğumuz kedilere yuva çıkmayınca bizde kaldılar birbirlerine alışınca tüm sorun kalktı ortadan akşama kadar beraber oynuyorlar https://www.akakce.com/kedi-oyuncagi/en-ucuz-tower-of-tracks-3-katli-fiyati,394473094.html
buna benzer toplu oyuncaklar ve oyuncak fareler de imdadımıza yetişti. akşama kadar histerikli bir şekilde oynuyorlar.

nurokuducu

Kısır kedi zaten :(

teddybal

Elendim:) o zaman sizinle uyumak, oynamak istiyor geceleri. Gündüz de uyuyorsa geceleri aktif oluyorlar, @simbakedi +1

inferi0r

Kedinizin cinsiyeti neydi? Özellikle aynı odada yapıyorsa yakınlarda kedi kokusu alıyor olabilir. Kisirlaşsa da, böbrek üstü bezlerinde problem varsa kızgınlık belirtileri gösterebilir.

nurokuducu

Gündüz evde kimse olmadığı için uyuyordur akşama kadar akşam da çektiriyor işte hiç susmuyor ya sürekli miyavlıyor. Ben kucağıma alıp onunla konuşunca anlıyor gibi beni dinleyip cevap veriyor. Ergenlik belirtileriymiş. Ne zaman çıkar acaba ergenlikten :((((

nurokuducu

Dişi american shorthair. Kızgınlık belirtisi yok sadece çok konuşmaya başladı o da evde sabahları sıkıldığından akşam bizi görünce oyun istiyor.

nnyancatt

hallettiniz mi bu sorunu? ben delirmek uzereyim ayni sorundan dolayi da :(

nurokuducu

Tam olarak halletmiş sayılmayız. Aynı odada uyuyunca susuyor. Sanırım yalnızlıktan korkuyor bal yumağım.