Yavru Sokak Köpeğim De Kaşıntı Ve Tüy Dökülmesi Var

Mavi9898

Merhaba. 3 aylık yavru sokak köpeğim var. Şuan aşılarına devam ediyoruz. Ama köpeğim kaşınıyor ve tüy döküyor. Yaklaşık 1 buçuk aydır yavru köpekler için olan dökme kuru mama ile besliyorum. Veterinere gittik kaşıntı için uyuz olabilir dedi sipertoks çözelti verdi. Cidden kokusu falan çok ağırdı uygulamak istemesem de az birşey uyguladım. Ama içime sinmedi. Doğru düzgün bir veteriner de bulmuş değilim. Dün tekrar gittim yine uyuz için iğne ve dış parazit için ense damlası verdi. Hepsini uyguladım. Köpeğim de uyuz olmadığını düşünüyorum çünkü cildinde yara görmedim. Sadece kaşınıyor ve tüyleri dökülüyor. Ve sırt bölgesinde ki tüyler baş bölgesine göre biraz sert gibi. Mamadan kaynaklı olabilir mi diye düşünmeye başladım. Sizin fikirleriniz nelerdir? Yavru köpek için mama tavsiyesi ve tüy dökülmesi, kaşıntının önüne nasıl geçebileceğim hakkında bir bilgi verirmisiniz? Bu arada köpeğimi bahçede bakıyorum.

2 CEVAP

Entropi

Üzerinde HAIR & SKIN yazan mamalar kulanın .
Ör_ ND - PURİNA
Ayrıca BREWERS YEAST SARIMSAKLI TABLET alın.
Eğer mantar veya çeşitli deri hastalığı değilse iki ile üç haftaya düzelir.

Sirinkedisever

Bahçedeyse pire olabilir birde tarağıyla tarıyor musunuz?