Proplan - Exclucion Mama Karşılaştırması ?

theminika

İki marka arasındaki içerik farkına göre tercih edilme sebepleri

12 CEVAP

Melike0nur

Proplan klinik bulguları daha iyi uzun süredir varolan bir mama. Exclusion ise daha yeni, uzun süreli klinik bulguları yok. Proplan daha tercih edilebilir o nedenle. İçerikten önce klinik bulguları geliyor benim için, sonra içeriğe bakıyorum. Proplanın içeriği de öyle çok kötü değil ama Exclusion içerik olarak daha iyi kesinlikle 👍

duman_cat_world

Exclusion’a pek güvenemiyorum yeni bir mama. Yıllardır bu sektörde olan mamaları kullanmak daha mantıklı geliyor. Şu an acana kullanıyorum🥰

Exclusion. Tahılsız. +fiyat olarak bi tık daha ucuz. et oranı proplana göre daha iyi.

septikbaykus

Kağıt üstünde exclusion daha iyi ancak proplan çok uzun süredir bilinen bir mama + neredeyse sorunsuz bir mama. Nd de görülen sorunları prolanda hiç görmedim ben

Palyaco

Bir exclision kullanıcısı olarak o güzel mamaya proplan karıştırmak glutensiz mamaya gluten karıştırmak sadece 1 hafta geçişte kullanin

ailur0phile

Pro plan tercih ederdim. Exclusion yeni çıkan bir mama. İçeriği çok iyi -taze et olmasa da kurutulmuş et var-.
Pro planin klinik bulgusu dendiği gibi iyi ve uzun süredir piyasa da. Taze et içeriyor -orani yüzde 20 bence az-

ailur0phile

5-6 aydır bir arkadaşım exclusion kullaniyor ve gayet memnun. Ama bu mamaya iyi demek için bir kaç yıl bekleyip bir sıkıntısı var mı görmek gerek.

pablopicasso

Proplan kitten tavuklu ( bir ara geçiş denedik/olmadı) sonrasında Proplan kısır somonlu ile devam ediyoruz.

Her şey yolunda çok şükür ki🙏

duman_cat_world

Exclusion gluten, soya ve mısır içermiyor.

Pro plan içeriyor.

duman_cat_world

Ancak pro plan yıllardır bu sektörde olan, ister istemez bilgi birikim sahibi bir firma. Exclusion daha yeni ve uzun süreli kullananların yorumları yok. Uzun süre dediğim 1-2 yıl.

sahraxfittiko

şahsen exclusion derim ben

theminika

Denemek amaçlı tester ürününü kullandım ama Pitrika kustu hatta 2 günde 16 kere kustu ve veterinere gitmek zorunda kaldık bu yüzden mamaya yaklasımım baya soğudu :(