Kedimin Veteriner Dışında Nasıl Tartabilirim

mycutecat

Veterinere her zaman gidemiyoruz, veterinerimiz eve geliyor. Peki ben ev ortamında kedimin kilosunu nasıl takip edebilirim. Dijital tartı veya bebek tartısı mı alsam doğru sonuç verir mi bunlar?

9 CEVAP

diablerose

kediyi kucaklayip tartiya cikioruz. kediyle 60. kediyi birakip tekrar cikioruz 55. fark 5. kediniz 5 kilo. seklinde tartabilirsiniz

Prenseslady867

Bizde diğer arkadaşlar gibi kedili kedisiz :))tartılıp buluyoruz aşağı yukarı doğru sonuç veriyordur herhalde

AdaCoco

Ben dijital tartıda tartıyorum. İlk kedisiz sonra kedili çıkıyorum aradaki fark da kedinizin kilosu oluyor. Ben doğru sonuç verdiğini düşünüyorum çünkü veterinerde tartıldığında neredeyse aynı oluyor kilosu.

tugika

evdeki baskülle ölçüyorum ben kucağımda

Hassas terazinin üzerine oturmuyor benim kedim. Yani tartabileceğim sakinlikte durmuyor. Ben normal dijital tartıyla tartıyorum kedili kedisiz aradaki farktan kilosu çıkıyor

Lils

Hassas terazi almayı düşünüyorum ben de 10kg ye kadar ölçenlerden. Hem günlük yemesi gereken mamayı hem de kedimi tartmak için. 30-40 liraya doğru sonuç verdiği söylenen ürünler var.

AhsenAise

Baskül e malt sürün yada yaş mama koyun o yerken tartarsiniz ,hareket olacağı için ufak bir gramaj oynaması olur ama üç aşağı beş yukarı kilosunu ogrenirsiniz

flora35

dijital tartının üzerine ödül maması koyup öyle tartıyorum