Adult Mama Ve Kısır Kedi Maması

Zesinnn

Merhaba, nd yaban mersinli yetişkin kedi mamasını kullanıyorum kedim severek tüketiyor kısır kedi mamasına geçmek istiyorum ama direkt geçiş yapabilirmiyim mamada az kaldı, gene kuzu etli olucak yoksa eski mamasıyla karıştırarak mı vermeliyim

6 CEVAP

Gimlihanim

Geçiş yaparken en az 7 gün, her gün eski mamasını azaltıp yeni mamasını arttırarak geçiş yapmalısınız. Direkt geçiş yaparsanız ishal ya da kabız olabilir.

Palyaco

Gecineniz mama kuzulu ve aynı marka ise sorun olmaz direk verebilirsiniz

simbakedi

ayni marka da olsa aroma degisiklikleri ya da herhangi bir degisiklikte yine kademeli gecis yapmalisiniz. tabiki marka degisikligi kadar buyuk bir etki etmez ancak bir anda farkli mama vermeniz ishal, kabiz gibi sikayetler dogrurabilir. ben nd oceandan tavukluya gecerken az da olsa gecis yapmaya calistim, 1 kere kokulu ve yumusak diskiladi kedim sonra duzeldi

teddybal

Merhaba, kedinizi mi kısırlaştırdınız bu yüzden mi kısır mamasına geçiş yapacaksınız?

Zesinnn

Kısır evet veteriner hekimim kısır mamaya geçme dedi ondan geçiş yapamadım..

duman_cat_world

Kediniz kısır mı?

Kısırsa kısır kedi mamasına geçmek daha doğru olacaktır. Ancak kademeli geçiş yapmak daha doğru oluyor. Az miktarda kaldıysa aynı mamayı tekrar almanızı öneririm. Yeni paket bitmeden kısır mama alırsınız 1 haftada geçiş yapabilirsiniz.

Eğer kediniz kısır değilse kısır mama kullanmaız doğru olmaz kısır kedilerin metabolizmalarına uygun olarak hazırlanıyor kısır kedi mamaları.. yetişkin kediler almaları gereken proteini ve enerjiyi kısır mamadan sağlayamazlad.