Bir Kedinin Güvenini Tam Olarak Nasıl Kazanırız

Cemikoko

Merhaba, 20 gündür bizimle yaşayan 9 haftalık kedimizin güvenini nasıl/ne zaman tam anlamıyla kazanırız sizce?

Yani örneğin o uyurken her odadan çıkışımızda kafasını kaldırıp noluyor diye bakmasını istemiyorum, derin derin uyusun istiyorum.
Bazen de halıda dururken biz yanından geçtiğimizde koltukların altına saklanıyor, bazense bunu sebepsizce yapıyor. Bir anda koltuk altına girip asla çıkmıyor ordan.

Bana sanki hala bizden korkuyor gibi geliyor ama bilemiyorum.

Çok da hayati bir mesele değil ama öylesine size danışmak istedim.
Örneğin şöyle davranın veya davranmayın diye önerilerde bulunursanız sevinirim. Tşkler

8 CEVAP

theyusra

bir kaç basit metod var, ödül mamaları - kediyi görmezden gelmek (en çok işe yarayanı diyebilirim) - sessiz ve mutlu bir tonda sürekli konuşmak - kediyle göz teması kurmamak - yemeğini yerken sevmek - elleri sadece severken kullanmak vs vs şu an hepsini hatırlamıyorum malesef :(

diablerose

20 gün cok erken. en az bi 6 ay beklemeniz lazim. o da gercekten cok desdurlu olursaniz guvenir degilse yine guvenmez 😀 odadan cikarken geri geri cikin saygiyla basinizi eğe eğe.

Prenseslady867

Alışmaları biraz zaman alabiliyor sabırlı olmak da fayda var

Suveyder

Çok erken daha zamanla o size alişacak kendi gelecek yanınıza anca lolim 4 aylıkken alıştı bize❤her kedide bu farklilikta gösterebilir🐈

nefeskedi

Zamanla kazanır merak etmeyin, bizim 1 ayı geçince azalmaya başladı 😊

edadnmzr

Benim oğlum da ilk geldiğinde dediğiniz gibiydi. Bizi görünce saklanmıyordu ama uyurken bi çıt olsa hemen uyanıyordu şimdi top patlasa umrunda değil 😂 biraz zamana bırakmalıyız bu güven meselesini aslında. Sizin sevginizi hissedecektir zaten biraz alışsın ❤️

Görmezden gelmek en etilisi üstte bahsedildiği gibi. Yavaş, sakin bir enerjiyle yaklaşmak ve hemen yüz göz olmakta ısrarcı olmamak, tıpkı insanlardaki gibi aranızdaki ilişkinin zamanla şekillenip oturmasını beklmek

Cemikoko

Hepinize teşekkürler ❤ yani öyle sürekli kaçıyor saklanıyor şeklinde değil durum ama işte bazen korkuyor işte..
Ben istiyorum ki nolursa olsun korkmasın ama o da zamanla diyorsunuz ah inşAllah 🥲🙏🏻🙏🏻