Tahıllı Ve Tahılsız Mama Farkı

kedisesi

Tahıllı ve tahılsız mama farkı

10 CEVAP

theyusra

birinin tahıllı birinin tahılsız olması??

simbakedi

birinin tahıllı birinin tahılsız olması

theyusra

@simbakedi NASIL AYNI ANDA AYNI SEYI YAZMIS OLABILIRIZ PSÖDŞÖAŞFÖSŞSÖDŞSÖPCÖDŞ

Warriorsans

Tek fark birinin tahıllı birinin tahılsız olmasıdır. Önemli olan mamanın genel içeriğinin kalitesi, tahılsız mama diye patates basıyorlar kaliteli mama sanılıyor. Kedinize iyi gelen içerik hayvansal et yoğunlukta mamalar tercih etmek en doğrusu bence

orhdoner

Keşke sadece et içeren mamalar üretilse de alsak ne kadar güzel olurdu ne bezelye ne patates olmasa ne iyi olurdu en iyi mamada bile bezelye var

Palyaco

Bazı firmalarda tahıllı daha az protein içeriyor aslında bazı kediler tahıllı bazıları tahilsiz seviyor bunu firmalarda biliyor

duman_cat_world

Tabii ki birinin tahilli birinin tahilsiz olmasi. Ancak tahilsiz mamalara da patates , bezelye, mercimek koyuyorlar. Bezelye ve mercimek yine daha iyi. Patates hiç iyi değil. Onemli olan mamanin proteinini etten saglamasi, tahillar veya bakliyatlardan degil.

Muezzabalim

Tahıllı mamalar bağırsaklari ve sindirim sistemi hassas olan kedilerde ishal hatta kanlı ishal yapıyor bizzat yaşadım o sebeple az tahıllı veya tahilsiz mama tercih ediyorum.Bir de tahıllı mamalar biraz kilo aldırma bakımından daha etkili o nedenle kısır kedilere özel kısır kedi maması yapılıyor tahıllı mamalar uzun vadede kedilerde alt karın yağlanması yapıyor .

ailur0phile

Ben bir zamanlar tahilsoz mamanın daha sağlıklı olduğunu düşünüyordum. Ama şimdi bakınca arasında çokta fark yok. Tahilsizin içinde de bca patates var. Patates nişasta demek. Nişasta şeker demek. Yani ikisi de sağlıklı degil. İçersinde taze et bulunması daha önemli.