Kısırlaştırılan Anne Kedi Yavrularını Unuturmu

dsasdasda

kedim 3 ay önce yavruları yavrular hayla bizle yaşıyor anne kediyi pazartesi günü kısırlaştırdık kısırlaştırılma sonucu yavrularını unutmuyormu

5 CEVAP

orhdoner

Biz de sokaktaki kedimizi kısırlaştırdık yavruları 3 aya geldiğinde gene onlarla beraber kaldı oynadı 6 aya kadar sonra bıraktı onları artık

theyusra

kısırlaştırmamış olsanızda unutacaktı, bunun kısırlaştırmayla alakası yok hayvanlara insan duyguları yüklemeyi kesin artık. onlar "anne' değiller, en fazla 3 ay bakar sonra yavruları dövmeye başlar git burdan diye. kısır olsa da olmasa da yavruları yakında istemeyecek, onlar gitmezse de strese girecek. ne bekliyorsunuz anlamıyorum ki annesin ömür boyu yavrularına bakmasını falan mı?

hannnngggg

kısırlastırmanın yavrularını unutmasıyla alakası yok 2 ay emzirdikten sonra onları yavrusu olarak görmüyorlar zaten hatta bazıları 2 ay bile emzirmiyor direk bazı yavruları bırakıyor elbette ki unuttu kaldı ki kısırlastırmasaydınız o yavrulardan birini potansiyel es olarak görecekti hayvan onlar insana özgü düşünemiyorlar avla ve üre mantıgı

nefeskedi

Aslında yavru gibi bakmaya bilir ama ilgili kalabilir. Bahçede baktığımız kedilerden biri 2-2,5 ay kedileri emzirip birden ortadan kaybolmuştu geri döndüğünde yine hamileydi fakat davranışlarından şüphelendik, veterinerde yavruların karnında öldüğünü öğrendik sezaryenle alınıp kısırlaştırıldı. 1 süre korkakça diğer kedilerin arasında durdu ama sonra bahçede kalan yavrularla beraber uyumaya başladı. Belki sevgi isteği kaynaklıdır. Çok nadir anne yavru kedilerin birbirine bağlı kalması.

Kısırlaştırmayla alakasız. 3 aydan sonra bırakıyorlar zaten