Erkek Kedi Kısırlaştırma

Merhaba 8 aylık erkek kedim kızgınlığa girdi veterinerimiz gelişimini tamamlayabilmesi için 10. Aya kadar beklenmesi gerektiğini söylemişti.10. Aya kadar beklemeli miyim?Kısırlaştırsam ilerde bir sorun yaşar mı çocuğum?

1 CEVAP

BusraLuti

Kısırlaştırmada belirli bir ay yok sadece yeterli olgunluğa ulaşması gerekiyor. 6 aylıkken de kısırlaştırma işlemi yapılıyor 2 yaşındayken de. Ben kedimi 1 yaşında kısırlaştırdım ama benimki kızgınlığa girmemişti. Kızgınlığa girmediği için ve işten izin alamadığım için ertelemiştim. Kızgınlıkta olan bir kedi hem sizin için hem kendisi için yorucu bir süreç olur. Farklı bir veterinere götürüp fikir alın bence kısırlaştırmak için uygun mu diye. Çünkü sürekli kızgınlığa girecek ve bazı kediler kızgınlıkta yaptığı hareketleri alışkanlık edinip kısırlaştırılsa da devam ediyor.