Merhabalar Kedilerimde Pire 1 Yıldır Geçmiyor

Nesrin_umul

Merhabalar benim kedilerimde yaklaşık 1 yıldır pire sorunu var hiç geçmiyor veterinerlere götürdüm ama işe yaramadı sirkeler varsa gitsin diye evi 3 günde 1 temizliyorum özellikle onların odasını bana yardımcı olurmusunuz hangi ilacı kullanmam lazım nasıl birşey önerirsiniz yeni bebek kediler oldu onlarda da pire var içim acıyor.

4 CEVAP

Palyaco

Bizdede pire vardı iç parazit iğnesi ve enseye damla yaptırdım hepsi öldü ev için sinek ilacı 2 tüp sıktım kedimi sabahtan akşama denk gezdirdim sonra camları açıp havalandırdı 2 saat sonra kedim eve geldi

Biz de de pire sorunu oldu hatta ben getirdim. Kedim dışarıya adımını atmayan bir kedi. İlk önce gidip dış parazir iğnesi vurdurduk. Bende seyreltimiş sirkeyle tüylerinin arasını taradım. Öyle çok yoktu fakat 7/8 tane büyük görmüşümdür. 1 hafta sonra hiçbir şey kalmadı. Sirkeli suyu da 1/2 defa gün aşırı yaptım. Ayriyetten viledaya sirke ve yüzey temizleyici katıp evin köşelerini vs. sildik. Bizimkisi bu şekilde geçti. Umarım bir an önce sizinki de geçer :)

missAybuke

1 yıl baya uzun bir süreymiş. Veteriner ne yaptı dış parazit ilacı? Stronghold yaptırın en etkilisi o. Evi de ilaçlatmak lazım gibi 1 yıldır devam etmesi hem kedilerinizi hem sizi yıpratır.

Warriorsans

Stronghold damla yaptırın ve kesinlikle bir pire tarağı edinin. Sık sık tarayın çok işe yarıyor. Tabi eve kaçmamaları için tararken yanınızda su bulundurmanız en iyisi olacaktır.