Yavru Kedilerde Biberondan Katı Beslenmeye Geçiş Nasıl Yapılır?

CanerOduncu

Arkadaslar bir haftalıkken buldugum suan 1 aylık olan 7 tane yavru kedim var. Simdiye kadar biberonla beslendiler. Ancak artık disleri cıkti ve 7 tanesini biberonla beslemek cok zor oldugu icin kati mamaya gecsinler istiyorum. Dun bir tabaga pure haline getirdigim konserve kedi mamasini koydum bazıları yemeye calisirken bazılari tabagin kenarlarini emmeye calisti bir kac tanesi ise hic koklamadı bile.. mecburen yine biberona döndük. Ne yapmak lazım acaba?

9 CEVAP

pisicikpisicik

kurumamayı ılık su ile ıslatıp yumuşamasını bekleyin,el blendiri ile biraz su katıp çırpın pürüzsüz hale gelince biberona koyup içirin,tadına alışsınlar,sonra ıslatılmış kuru mama-yaş mama ve sonunda tamamen kuru mamaya geçerler,tabi bunlar yavaş geçişler olacak,1 günde alışmazlar

patipati

Tabağa yoğurt veya yagsız haşlanmı et yada tavuk suyu içine de ufalanmış ekmek ve çok ince kıyılmış tavuk vs. koyun. Kokuyu alıp yemeye çalışacaklar. Önce tabağın içine girecekler üstleri kirlenecek ama öğrenecekler.

laydaleyen

yavaş yavaş biberonu bırakmaları lazım veterine danışsan sana daha net cevaplar verir

fsoydeger

Kuru mamayi iyice yumusatin biberona koyduğunuz siviyla kaseye onu koyun bunu yemezlerse once biberona koyun kuru mamayi alissinlar tadina :)

PetlebiAlisveris

biberonda süt mü veriyorsunuz bilmiyorum ancak katı mamaları çok ezmeden sütün içine bırakın sütü de biberondan değil bir kap içine koyun oradan yemeye alışacaklardır

CanerOduncu

Biberondan bebelac1 veriyorum yani 0 yasindaki bebekler icin olanindan. Toz seklinde suyla kariatirinca süt oluyor hani. Ben püre haline getirilmiş konserve mamaya gececem ondan sonrada kuru mamaya. Ama biberonu birakmiyorlar biberonu nasıl birakacaklar. Yani bazilari emmek dışında bir refleks gostermiyor. Bazilari dilini kullanmaya baslamisken bazilari tabagin kenarlarini emmeye isirmaya calisiyor. Tek cozum beklemek mi yoksa onlarin biseyleri isirarak yeme icgudusunu ortaya cikarmada nasıl yardımcı olabilirim

PetlebiAlisveris

biberonu bırakın kap içine koyun oradan kendileri içiyorlar mı kontrol edin bence sonra da kuru mama

Albora1

kedi mamasını ıslatın öyle verin ve bir yere süt koyun biberonu bırakmasını çabalayın :)

kristal

Sut kedilerin dikkatini herzaman cok ceker mamanin tadi onlara cazip gelmeyebilir arada gogurdu azicik sulandirip vermeyi deneyin biberonla bi verin eger severlerse ekmekle sivi bi mama hazirlayin biberonla verin icebilirlerse eger karisimi yavas yavas katilastirin sonrada kaba alistirin ben hepsini oyle yaptim ve gayet te memnundum zaten o karisima alisinca mamaya gecersiniz tadi onemli et tadina laisik degiller