Kedilerin Tırmalayamayacağı Kumaş Türü Var Mı

AsumanAtilgan

Arkadaşlar merhabalar,
Kedilerin tırmalayamayacağı kumaş türü var mı ve sandalye, kanape vs tırmamaları İçin bir yöntem var. Ayrıca erkek kedilerin sağa sola idrar bırakmamaları İçin ne yapmalı ve idrar kokusu sirke hariç nasıl giderilir?
Teşekkür ederim

8 CEVAP

duman_cat_world

kedi eğitim bantı olarak geçen çift taraflı bantlar var, bakabilirsiniz.
ben pek kullanmıyorum bu bantlardan, çünkü bu kediyi biraz sınırlamak oluyor. koltuk feda olsun ona :) zaten çok tırmalama huyu yok. gidip odamdaki hasır sepeti tırmalar genelde :)

erkek kedinizin sağlığı ve idrarını eve yapmaması için kısırlaştırmanız en doğru ve sağlıklı çözümdür. aksi taktirde engelleyemezsiniz ne yazık ki

citirbebegim

Kediler için özel üretilen çift taraflı bant var, baya geniş ve yapışkanı çok sağlam. Ayrıca zehirli değil tavsiye ederim. roe cat kedi
eğitim bandı diye geçiyor. Memnun kaldık biz.

Rgms

@AsumanAtilgan Tay tüyü kumaştan koltuk ve yemek masası sandalyeleri var bizde. Asla tırmalayamıyor😁

Loku_bey

Öyle bir kumaş var mı bilmiyorum ama,eğitim bandı var çift tarafli gerçekten işe yarıyor.

Mikro petek kumaşları tırmalayamıyorlar.

Erkek kedinizin etrafa idrar bırakmasını istemiyorsanız da kısırlaştırabilirsiniz.

hannnngggg

sanırım kadife kadife kuması tırmalamayı sevmiyorlar ve jüt kedili evlerde tavsiye ediliyor jüt ü tırmalasa bile formu bozulmuyor

Asliszgn

Tay tüyü kumaştan koltuk vs. Tavsiye ederim. Deforme olmuyor

AsumanAtilgan

Bilgiler İçin tşkler