Korona Delta Varyanti

Kayip

Ben covid olmusum delta varyanti bu konuda bir sey bilmiorum acaba kedilere bulasirmi onlara zarari varmi

8 CEVAP

AhsenAise

Bir fikrim yok ,olan arkadaşlar yazarlar ,size geçmiş olsun diliyorum,tedbir amaçlı kedinizi bir süre ayrı bir odada tutun,mama ve su kaplarina tuvaletine eldiven takarak temas edin ,kedinize bu süreçte bağışıklık güçlendirici takviyeler verin

orhdoner

Çok geçmiş olsun Allah şifa versin tez zamanda 🙏 Biz üç kere olduk iki eşim bir ben veterinere sormuştuk fazla temasta bulunmayın dedi biz de öyle yaptık acil şifalar dilerim tekrardan

Kayip

Ya bende bugun ogrendim testimin sonucunu bilmiordum ama bugun bilmeden once baya sevdim filan kucagima aldim insallah bisey olmaz

orhdoner

Bağışıklığı güçlü olursa birşey olmaz Allah’ın izniyle merak etmeyin yemesine içmesine takviyelerine dikkat edin gerisi Allah’ın takdiri artık tekrardan çok geçmiş olsun

Kayip

Cok tesekkur ederim evde deiller zaten bahcede baktigim kediler 3 tane Rabbimin izniyle bisey olmaz cok saolun

Gimlihanim

Bulaşabileceğini söyleyen bir kesim var. Veterinerler korkmayın bulaşmaz diyor. Bilemiyoruz açıkçası. Tedbirli olmanızda fayda var.

Şöyle de bir şey var. Yakınlarda iki farklı akrabam korona oldular. İkisinin de kedisi var. Uzak tutamadık sevdik dediler. Kedilerinde herhangi bir şey yok çok şükür. Ama tabi tedbir yine de önemli. Uzak tutabiliyorsanız tutun bence.

septikbaykus

Kedilerdeki corona ile yaşadığımız covid 19 aynı şey değil daha önce çok konuşuldu bu. Formu ve yapısı farkı.

Özet : BULAŞMAZ

Salihaylmz

Yakın temas halinde bulunmayın çok fazla ellerinizi sık sık yıkayın eğer kedinizin kaplarını falan yıkayacaksanız evinizi bol bol havalandırın 💓
Bulaşmaz aslında ama tedbir amaçlı onları düşünmeliyiz tabi ki