Mantara Yakalanan Yavru Sokak Hayvanı

ozerumeysa

Merhabalar sokakta 2 3 haftalık bir yavru buldum boyunda tüy dökülmesi ve kaşıntı vardı annesinin de olmadığından emin olunca ele aldım tedavi ettirip büyütüp sokakta bakmaya devam edeceğim. Veteriner hekime götürdüm mantar teşhisi kondu. Hap ve sprey verdi. Bunlar dışında mantar konusunda neler yapabilirim nasıl tedaviyi desteklerim?

5 CEVAP

Bağışıklık çok önemli. Bağışıklık için de takviye kullanabilirseniz güzel olur

septikbaykus

Ecosin kullanın. Bağışıklığı arttırın ve bölgelere lokal temizleyiciler uygulayın.

Bu konuda en kritik nokta ECOSİN

Melike0nur

Yattığı yerlere bir şey serebilirsiniz, oralara da bulaşıyormus. Bize bir sprey vermişti yattığı yerlere sıkın diye. Bir de çıplak elle temas etmeyin demişti bize de geçme ihtimali var diye. Onun harici dediği gibi bağışıklık çok önemli. Umarım tez zamanda iyileşir 🙏

ozerumeysa

Bağışıklık için vitamin maltı yeterli midir acaba?

Melike0nur

Yok tam yeterli değil onu yine veterinere danışmak gerek