Pro Plan, Hills Ve Royal Canin Karşılaştırması | Hangisi Tercih Edilir?

duman_cat_world

bildiğiniz üzere bu üçlü neredeyse evcil hayvan mamaları piyasasına hükmediyor :) yıllardır bu sektördeler, belli bir bilgi birikimleri var. çokça reklamı dönüyor ve veteriner klinikleriyle anlaşma yapıyor bu markalar. dünya üzerinde en az şikayet alınan mamalardan rc, pro plan ve hills. oranları o kadar iyi ayarlıyorlar ki çoğu kediye iyi geliyor.

ben de bu üç mamaya göz atalım istedim :)

🌸 hangisi daha az tuz içeriyor?
🌸 hangisinin içerigi biraz daha iyi?
🌸 hillsin et ununu kas etinden elde ettiği doğru mu?
🌸 bunlardan birini tercih edecek olsanız, hangisini tercih edersiniz?

sorularımı tek tek cevaplayabilir misiniz😊

21 CEVAP

RioLeo

Bu üçlü arasından ilk tercihim içeriği ve güvenilirliği bakımından kesinlikle Pro Plan olurdu. İkinci olarak RC tercih ederdim her ne kadar içeriği eleştirilsede çoğu kediye iyi geldiği herkes tarafından biliniyor. Hills hakkında özellikle son zamanlarda memnuniyetsizlik ve bazı sağlık sorunları getirdiğine dair söylemler dolanıyor o yüzden son tercihim olurdu.

duman_cat_world

herkese teşekkürler yorumlarınızı tek tek okudum🙏💁‍♀️ sanırım benim de ilk tercihim pro plan olurdu, sonra da royal. hillste direkt olarak sodyum klorür var, bildiğimiz adıyla tuz :) herhalde gizleme çalışmışlar ama yemedik.

orhdoner

Bunların arasından sadece royal yediler mecburen alerjik reaksiyon vardı diye o da sürekli kabız yaptı o yüzden ben hiçbirisi diyorum aslında ama büyük konuşmak istemem Allah muhtaç etmesin gene de pro plan en azından diğerlerine göre idare eder bence

Gimlihanim

Proplan ilk tercihim olurdu. İçinde gerçek et olan sadece o çünkü.

barlon

Hill’s ilk klinik mama üreticisi ve bir çok klinik böbrek rahatsızlığı ya da karaciğer problemi vb. olan hayvanların tedavi sürecinde kullanılmalarını öneriyor. Böyle durumlarla umarım hiç karşılaşmazsınız. Ama benzer durumlarda Virbac da oldukça olumlu sonuçlar veren bir mamadır. İçeriklerini karşılaştırmanızı öneririm!
Günlük tüketimleri için ise Orijen ya da Acana mamalarını tercih etmelisiniz. İçeriğini okuduğunuzda diğerleriyle kıyaslanamayacağını göreceksiniz.

duman_cat_world

Oqrenerde06
Yok ben royal’e geçmeyi düşünmüyordum zaten merak ettim siz neler düşünüyorsunuz o yüzden açtım bu başlığı :) teşekkür ederim