Pro Plan, Hills Ve Royal Canin Karşılaştırması | Hangisi Tercih Edilir?

duman_cat_world

bildiğiniz üzere bu üçlü neredeyse evcil hayvan mamaları piyasasına hükmediyor :) yıllardır bu sektördeler, belli bir bilgi birikimleri var. çokça reklamı dönüyor ve veteriner klinikleriyle anlaşma yapıyor bu markalar. dünya üzerinde en az şikayet alınan mamalardan rc, pro plan ve hills. oranları o kadar iyi ayarlıyorlar ki çoğu kediye iyi geliyor.

ben de bu üç mamaya göz atalım istedim :)

🌸 hangisi daha az tuz içeriyor?
🌸 hangisinin içerigi biraz daha iyi?
🌸 hillsin et ununu kas etinden elde ettiği doğru mu?
🌸 bunlardan birini tercih edecek olsanız, hangisini tercih edersiniz?

sorularımı tek tek cevaplayabilir misiniz😊

21 CEVAP

zfrshn

En kötüsü royalcanın. en iyisi proplan benim bilgim bu yönde.Ne varki hills daha profosyonel tecrübeli bir marka olarak bilinir.İmkan varsa hiç biri :)

duman_cat_world

hills'in daha profesyonel olduğunu düşünmenizdeki etken ne peki?

theyusra

bir yerde okumuştum içlerinde en iyisinin pro plan olduğu yazıyordu, değerleri daha iyiymiş. ki bence de pro planın içinde pirinç olması kedilerin sindirim sistemine iyi geliyor.

Ben kedilerime 10dan fazla mama denedim çok uğraş verdim acana nd gibi güzel denilen mamaları yesinler diye. Bozitası Brit Caresi Exclusion u ... Benim en memun kaldıgım mama hayret edeceksiniz ki Royal Canin. İçeriindeki sindirilebilirliği yüksek protein sayesinde kedim artık kusmuyor. Her ikisinin damak tadına da hitap ediyor. Tüyler bağışıklık vs herşey on numara. Bu 3 mama da yılların maması. Sorunu az olan mamalar. Kagıt üzerinde harika ama kedi yemedii sürece ne fayda. Acana pasificayı çok büyük umutlarla almıştım mesela yemedi. Yapacak birşey yok. Deneme yanılma bu işler. :) Her kedinin ihtiyacı hazmı metabolizması bir değil bu yüzden genel geçer bir doğrudan söz etmek mümkün değil.

diablerose

royal kullaniorm ama nedense en iisi hills gibi bi izlenimim var

Lils

Hills daha profesyonel bence. Bir tanesini tercih edecek olsam o olurdu. İkinci tercihim ise royal canin olurdu.

İçlerinde en kullanılabilir olanı proplan.
Hill's'in standart mamaları berbat olsa da veteriner serisinin eli öpülesi.
Royal Canin hiçbir işe yaramıyor sanırım :)

Lils

Hills müşteri hizmetleri ilgili. Ayrıca kedilere iyi gelmesine rağmen royal canin ve proplan kadar popüler değil. Örneğin yaşadığım ilçede alınabilir olarak sadece royal canin ve proplan satılıyor. Hills böyle küçük bir yerde satılacak kadar popüler değil ve daha profesyonel geliyor bu bana. Hills paketleme olarak vs. de daha profesyonel. Royal canin paketleme olarak daha şekilci mesela. Cins kediler için özel mamaları vs. de var benzer içerik çok daha pahalıya. Hills müşteri hizmetleri kas eti kullandıklarını söylüyor ayrıca. Bu forumda bir üye ile görüşmüşlerdi. Ben de bugün yazdım bana gelen cevabı atmayı düşünüyorum.

citirbebegim

Güvenirlik olarak bana da proplan gibi geliyor. Bu mama iyi gelmezse geçeceğim ilk seçenek proplan olur.

Quincy

Benim tercihim Hills olurdu sanırım. Buradan da bir çok mama hakkında bilgiye ulaşabilrsinz. Videonun başını ileri sarıp mamaların kıyaslanması kısmını açıp sabırla izlerseniz kafanızdaki bir çok soru işareti eminim gidecektir. buraya tıklayarak videoya ulaşabilirsiniz

duman_cat_world

Pro Plan Somonlu Kısırlaştırılmış Kedi Maması içerik ⬇️

İçerik

Somon Eti %20
Kurutulmuş Kanatlı Proteini
Pirinç
Mısır Gluten Unu
Mısır
Buğday Gluten Unu
Buğday Lifi
Selüloz
Kurutulmuş Yumurta
Mineraller
Hayvansal Yağ
Sakatat
Mayalar
Balık Yağı
Analiz Tablosu

Ham Protein %41
Ham Yağ %12
İnorganik Madde %7,5
Ham Selüloz %4

duman_cat_world

Hill's Ton Balıklı Kısırlaştırılmış Kedi Maması içerik ⬇️

İçerik

Un
Mısır
Vitaminler Ve Eser Elementler.
Balık
Hayvansal Yağlar
Balık Yağı
Protein Hidrolisat
Kalsiyum Karbonat
Nişasta
Potasyum Klorür
Sodyum Klorür
Sitrik Asit Ve Biberiye Özü
Tokoferoller

duman_cat_world

Royal Canin Strelised 37 Kısırlaştırılmış Kedi Maması içerik ⬇️

Kurutulmuş kümes hayvanları eti
Mısır
Mısır gluteni
Bitkisel lif
Hayvansal yağ
Hidrolize hayvansal proteinler
Hancar posası
Mineraller
Balık yağı
Soya yağı
Analiz Tablosu

Protein : %37
Yağ : %12
Ham Kül : %8.1
Ham Selüloz :%6.1
Vitamin A:18800 IU
Vitamin D3: 1000 IU
E1 (Demir):35 mg
E2 (İyot): 2.7 mg
E4 (Bakır): 4 mg
E5 (Manganez): 46 mg
E6 (Çinko): 151 mg
E8 (Selenyum):0.06 mg
L-Karnitin: 100 mg
Koruyucular
Antioksidanlar

Palyaco

Hills bir adım önde ama benim waff 3 ününe yememisti ilk sahiplendigimde bu mamaları almistim

Oqrenerde06

İlk tercihim proplan ikinci tercihim de Royal olurdu kesinlikle. Şuanda da Royal kullanıyorum gayette memnunum sadece yetkili firmaları aşırı ilgisiz Royal alacaksanız tanıdık petshop ya da petlebiden alın 50 lira fazla verin petlebiden alın sahtesi çok var bu mamanın dikkate edeceğiniz husus olsun. Şuan ************dan aldık yiyorlar ama tam net orijinallik konusunda bir bilgiye ulaşamadım şuan bebeklerimi rahatsız etmediği ve yedikleri için sorun etmiyorum. Ama dediğim gibi bu mamaya geçecek herhangi birisi t r e d y o l ya da farklı platformdan bu mamayı asla satın almayın.