Kedi Maması Önerisi

uzaylikedi

7-8 aylık kısırlaştırılmış kedim için uygun fiyatlı ve fiyatına göre kaliteli bir mama arıyorum. Tavsiye verebilir misiniz? Bir de yetişkin kediler için olanından mı alsam yoksa yavru kedi mi? Bundan 3-4 ay sonra yetişkin olmuş olacak sonuçta. Aldığım mama da 10 kiloluk olur muhtemelen çoğunu yetişkin olarak yiyeceği için yetişkinler için almam iyi olur mu? Şu an da yiyebilir mi yetişkin mamayı?

Son olarak da bazı mamaların üstünde kısırlaştırılmış kediler için diyor. Bu önemli bir şey mi? Illaki onu mu almam gerek tavsiyelerinizi bekliyorum.

5 CEVAP

duman_cat_world

evet kısır kediler için kısırlaştırılmış kedi mamaları kullanılmali. nedeni kısır kedilerin kilo almasını engellemesi ve üriner sistem sağlığını koruması.

sanabelle, bozita veya brit care bakabilirsiniz. uygun fiyatlı ve kaliteli mamalar. aralarından en iyisi brittir içerik ND'ye çok benziyor.

simbakedi

evet maalesef kısır mama ya da all life stages mamalardan almanız lazım. zaten all life stages acana ve orijende var sadece uygun fiyatlı değiller :D bundan sonra kısır mama kullanmanız gerekiyor ama dilerseniz 11 aylığa kadar yavru mamayla da devam edebilirsiniz. brit care, bozita uygun fiyatlı tahılsız kedi mamaları. bozita 10kg alımında uyguna geliyor (zamlandı mı tekrar bilmiyorum) geyiklisinin içeriğini çok beğeniyorum ben. aynı şekilde brit care de gayet güzel ama ishal şikayetleri çok. ben şu an arada ördekli olanı veriyorum bu sorunla karşılaşmadım ama karşılaşanlar var. kediniz tahıllı yiyorsa da advance ya da exclusion olabilir. exclusion bence daha önde. 12kg alımında o da gayet uyguna geliyordu kg başına. eğer bütçeniz daha çoksa da proplan da olabilir indirimli falan bulursanız büyük paketlerini bakabilirsiniz

duman_cat_world

https://www.petlebi.com/kedi-urunleri/brit-care-hypo-allergenic-saglikli-buyume-icin-tavuklu-ve-hindili-yavru-kedi-mamasi-2kg.html

Brit Care Kitten 2 kg mamaya buradan göz atabilirsiniz. petlebide testerları da var✌

Direkt kısır mamaya geçin 10kg alacaksanız. Bozita geyikli hem iyi içerikli hem de uygun fiyatlı. 2kg alıp deneyebilirsiniz

Palyaco

12kg exclision kisir hem kaliteli hem uygun fiyat