Acil Yardım !! Kedim Kisirlastirmama Ramen İdrar Birakiyor

Cildirmak uzereyim. İdrar biraktigi icin kendimi kisirlastirdim gecen sene
Su 2 haftadir yataga isiyo surekli muyavliyo ama idrar birakmasi sinir ediyor yeni yaptirdigim yorgana yeni aldigim yataga surekli isiyo napmam gerekiyo acil yardim edin lutfen

13 CEVAP

simbakedi

alışkanlık olarak kalmış olabilir. arkadaşımın kedisi de kısır olmasına rağmen yapıyor

theyusra

üriner bir sıkıntısı var kedinizi veterinere götürün.

1 senedir hic yapmiyodu boyle bi sknti yeni yasadim

Veterinere daha once cok miyavliyo ayni kizginlik doneminde gibi diye goturdum erkek kedilerde böyle bisey imkansiz kople aliyoruz yapti yolladi

AhsenAise

Yukarıda da yazılmış , kedinizin üriner sisteminde sorun olabilir ,idrarını tutmasını engelleyen başka nedenler olabilir , enfeksiyon vs , bir başka veterinerden görüş alın

Stres kaynaklı bir davranış bozukluğu olabilir. Kediler kolay kolay etrafa işemez. Her şeyi gözden geçirmelisiniz, onu sıkan/strese sokan bir durum oldu mu? Ne zaman miyavlıyor? Evin neresinde miyavlıyor? İdrar yaparken mi miyavlıyor? Bunları bir gözden geçirmelisiniz.

beyzathemoc1

üriner sistemle alakalıdır ya da testislerden birini unutmuşlardır kaliteli bir veterinere götürüp baktırın

Testisleri kople alindi hic yok dumduz arkasi sadece yataga isiyo baska yere degil

  • yeterince enerjisini atıyor mu gün içinde? Çıkabileceği yüksek yerler var mı? Süze karşı tavrında bir değişme oldu mu?

septikbaykus

Üriner sistemde bir sorun olma ihtimali yüksek. Daha düşük ihtimal için bkz : davranışsal sorun

beyzathemoc1

size sinirli olabilir sevmediği bi durum var mı evde eşya değişikliği insan değişikliği vs

Oqrenerde06

Üriner sorun olduğunu düşünüyorum zaten kısır erkek kediler de sıkça rastlanan bir durumdur. Veterinere götürüp gerekli tahlilleri yaptırın geç olmadan

Melike0nur

Sadece yatağa işiyorsa belki bir şeye tepki gösteriyordur. Kedileri anlamak zor bazen