Kısır Erkek Kedisi İçin Acana Grasslands Serisini Kullanan Var Mı?

Lavinia17

3-4 ay bu mamayı denemek istiyoruz.
erkek kediler kisir mamalari kullanmali diye çok fazla yorum okudum ama bu seri tüm yaşam evreleri için diyor :)yine bazilari bu yaşam evrelerinde kisir kediler yok diyor kafam biraz karişti 😂bu mamayi alirsam üriner sistem destekleyici tablet alip haftada 2 kere vermeyi düşünüyorum sizce yine de sorun olur mu 😩

4 CEVAP

Poncimin

https://encrypted-tbn0.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcTHv_Yv1S2hCD1YFeH081c9APb8yJUVsf9HFA&usqp=CAU

Resimden de görüldüğü gibi besleme şemasında kısır kediler için de verilebilir olduğu yazıyor. Neutered yazan kısır kediler için olan. Bence All Life Stages ibaresinden kasıt da yaş anlamında. Mesela internette cat life stages yazınca yaşına göre sıralamalar çıkıyor. Yine de tam emin değilim.

https://encrypted-tbn0.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcTjCFF0I1wkXoRNQEQcyquOs2-to9sW0DW55g&usqp=CAU

Ama Acana kısır kediler için de uygun demişse kullanılabilir. Yalnız tabloda dedikleri ölçüde dengeli vermeye dikkat edin. Grassland maması Acana üst serisi (Pacifica, Wild Prairie, Grassland) içerisinde en yüksek fosfor ve kalsiyum oranına sahip maması. Bu yüzden isterseniz üriner tablet de kullanabilirsiniz, bir sorun olacağını sanmıyorum.

Benim kedim kısır değil ama Acana Grassland kullanıyoruz şuan. Daha öncesinde Bountiful Catch ve Pacifica kullandık. Pacifica en çok sevdiği mama oldu, yerken mırlıyordu. Tüylerine de çok iyi geldi ama paketi yarılayınca kaşınması arttı. Bountiful Catch üzerine Pacifica aldığım için yani 2 kere arkalıklı sırf balıklı mama kullandığım için olabileceğini düşündüm. Paket bitince Grassland geçtik, Acana'nın kanatlı hayvanlar eti ağırlıklı maması. Tane boyutu Pacifica'dan daha iyi, biraz daha iri taneli güzel kırarak yiyor. Pacifica mama boyutu biraz küçük kalmıştı. Grassland paketini bitirmek üzereyiz hiç kaşıntı olmadı, tüyleri ve sağlığı yerinde. Şuan için Grassland bize daha çok yaradı gibi. Et çeşitliliği de güzel, tavsiye ederim güzel mama. Pacifica da iyi mama, hatta omega dengesi daha iyi. Kaşıntı yapması dediğim gibi çok arkalıklı balıklı mama kullandığım için olabilir. Bundan sonra Acana Wild Prairie veya Orijen Cat&Kitten denemeyi düşünüyorum. Dönüşümlü kullandığım için balığa biraz ara verip yine Pacifica alacağım. Benzer sorun olacak mı o zaman göreceğim. Acana mamalarında benim gibi Pacifica, Grassland, Wild Prairie arasında dönüşümlü kullanabilirsiniz, hepsi güzel mamalar. Farklı çeşit et kaynakları tatmış olur kediniz. Biz memnunuz Acana ile.

simbakedi

bence üriner tabletle sorun olmaz. ben özellikle "kısır" mama bile olsa bu tabletin kullanılması gerektiği taraftarıyım. pacifica için özellikle üriner sistem destekleyici yazmışlar ama haberiniz olsun. onu aldığınızda tablet sayısı daha da azalabilir :D

septikbaykus

Acana mamaları kısır kediler yiyebiliyor. Rachsland ı hariç tutuyorum angus eti vs var yağlı bir mama az miktar verilirse yiyebilri ama

Lavinia17

cevaplarınız için teşekkür ederim acana grasslands serisinden sipariş verdim.
ben de kedim için dönüşümlü olarak acananın tüm serilerini kullanmak istiyorum umarım iyi gelir:)