Beslenmesi

Cessur

Merhaba , kedinize mama verirken öğün öğün mü veriyorsunuz yoksa Bi kabı doldurup bittikçe mi koyuyorsunuz bir de yaş mama verdiğiniz günler sadece yaş mama mı veriyorsunuz

9 CEVAP

simbakedi

öğün öğün veriyorum kısırlaştırmadan önce de böyle verdim ki sonrasında miktarı azaltınca sorun yaşamiyim diye. yaş mama verdiğim günler kuru mamasını kısmıyorum ama yaş mama yan öğün gibi oluyor. sadece 2 güne bölerek veriyorum tek oturuşta da bitirebiliyor ama 2 gün yemiş gibi olsun diye böyle veriyorum

orhdoner

Merhaba ben öğünlük vermiyorum şuanda zaten aşırı yemiyorlar ondan dolayı yaş mama verdiğim gün kuru mama da yiyorlar zaten hafta da 3 veriyorum yaş mamayı da o şekilde şuanda kiloları iyi çok degil ondan dolayı böyle gidiyorum

Cessur

ilk kez kedi bakıyorum kafamda sorular oluyor yanıtladıgınız için çok teşekkür ederim

hannnngggg

serbest besleme yapıyorum kısırlastıktan sonra iyi değil bu yöntem öğünlü beslemek çok daha sağlıklı yas mama verdiğim günler kuru mamasını kısmıyorum bir konserve yas mamayı ikiye bölüyorum sabah yarısını akşam diğer yarısını veriyorum carsamba günleri yas mama günü kafama göre hafta da iki üç verdiğim de oluyor

theyusra

öğün öğün veriyorum ben, kilosuyla falan alakası yok sadece öğüne bölmenin kedilerin psikolojisi için daha sağlıklı olduğunu öğrendim. fix olarak su / yaş mama / acana ve brit care / balık yağı karışımı yiyor, arada içine ona yararlı olan zeytinyağı, kefie gibi şeyler de ekliyorum.

Luckysnll

Öğün öğün veriyorum yaş mama verince kuru mamadan kısmiyorum veya yaş mamanin yarısını veriyorum ertesi günde diğer yarısını

Warriorsans

En sağlıklısı öğünlü besleme olduğu için bende o şekilde veriyorum ama arada dayanamayıp biraz daha mama verdiğim oluyor yinede genelde günde 2 öğün kuru mama (paketin arkasında yazan miktarı 2 ye bölüp sabah 9 akşam 9 şeklinde veriyorum) malt yada vitamin vs macunların arkasında yazanın yarısı kadar ve 5 adet ödül maması

diablerose

serbest besliorum. kedim kısır. serbest beslememe ragmen hep gunde 50 gram yiyor. yani kilosuna uygun miktarda yiyor

Palyaco

Serbest besliyorum saten 50 gr geçmiyor yemesi yas mama sadece suyunu iciyor haftada 2 sefer suyu bol olan gimcat elmali fleto