3.5 Yaşındaki Kedim Kendini Yavru Mu Zannediyor

AhsenAise

Badem bize 1.5 yaşında geldi iki yıldır birlikteyiz,son bir aydır bir alışkanlık edindi ,gün içerisinde uzandigimda yahut gece uyumak için yattığımda seslenerek yanıma geliyor,kolumu aynı bebek kedilerin annelerini emdiği şekilde emiyor,evet bebekken annesinden ayirmislar tmm ama iki yıldır hiç yapmadı ,şimdi günde bir kaç kez yapıyor ve kolumu emerek uyuya kalıyor ,benzer durumu yaşayan varmı ? Bu çocuk neden böyle yapıyor ,yardımcı olur musunuz

11 CEVAP

Unabomberr

Son 1 ayda rutinini değiştiren, onu strese sokacak bir durum oldu mu? Bence kendini güvende hissetmek, rahatlamak için yapıyor. 2 yıldır yapmayıp bir anda yapmaya başlamasının altında yatan bir stres faktörü olabilir gibi geldi bana.

Unabomberr

Anladım o zaman "oh be gitti de kurtuldum annem bana kaldı" rahatlaması gelmiş o yüzden yapıyor :)

AhsenAise

Gözlemlediğimiz kadarıyla o kedi varken ki sinik korkak mutsuz badem gitti ,oyun oynayan enerjik iştahlı bir badem geldi

orhdoner

Bazıları demek ki büyüdükçe küçülüyorlar annesine ihtiyaç duyuyor daha çok bazı dönemlerde demek ki daha duygusal olabiliyorlar diye tahmin ettim ben ☺️

AhsenAise

@orhdoner Teşekkür ediyorum 🙏 duygusal bir tepki belki ,ama endişelendim

orhdoner

Endişelenmeyin benim erkek kedim de küçükken hep bizimle uyurdu büyüdükçe kendi ayrı uyumaya başladı şimdi geçenlerde geldi karnıma iyice sıkışıp uyudu bazen böyle yapabiliyorlar merak etmeyin ☺️

AhsenAise

@Unabomberr
Ona arkadaş olması için kendi yaslarinda kendi gibi kısır bir kedi sahiplendik badem dışı yeni kedimiz de erkek ti yaklaşık 7/8 ay birliktelerdi yeni kedi bademle çiftleşmek istedi badem izin vermeyince de dövüyordu , süreklilik kazanınca bu durum ayrı odalara koyduk ,arada bir araya getirdiğimiz de tekrarlandı,bu arada bademin mama yemesine izin vermiyor du yeni kedi ,ayrı odalarda verdik mamalarini,sonunda badem için o kediyi aldığımız aileye geri gönderdik ,o gittikten sonra başladı bunlar ,iştahı açıldı ,hareketleri daha özgür oldu ,

orhdoner

Bizim öyle bir stres ortamı olmadı ama gene de arada öyle yapıyor yani kaç yıl hep aynı rutinleri devam ediyor yani bence endişelenmeyin arada olabiliyor bana öyle geldi ☺️

AhsenAise

@orhdoner çok teşekkür ederim 💐 içim ferahladi ,miniginize sevgiler 🙏

orhdoner

Rica ederim 🥰🙏 Ben de sizin patili dostunuza uzun sağlıklı mutlu huzurlu bol sevgili ömürler diliyorum ❤️

AhsenAise

@Unabomberr umarım öyledir 🙏 Teşekkür ederim