Anne Kediden Yavrusunu Çalmak

Brewsly

Merhaba mahallemizde anne kedinin yavruları var 1-2 aylıklar tahmini, merak ettiğim konu ben 2 3 hafta içinde yavrulardan birini sahiplenmek istiyorum birincisi yavruyu nasıl alıcam anne kedi saldırır mı ya da üzülür mü ikincisi evde 3 yaşında erkek kedim var yavru kediyi döver mi(mahalledeki bir hayvansever yavrulara birşey yapmıyorlar dedi fakat benim ki karşı komşunun dişi kedisini bile dövmüştü.)

10 CEVAP

orhdoner

Merhaba anne kedi zaten yavruları 2,5 aya geldiğinde onları bırakıyor alabilirsiniz büyük kediniz mutlaka sinirlenip tepki verecektir gözlemle yapın 10 güne yayarak yavaş yavaş alıştırarak bir araya getirin bununla ilgili videolar var YouTube da alıştırma diye bakabilirsiniz isterseniz ayrıca yavruyu dışardan kurtarmanız da takdir edilesi davranıl şimdiden hayırlı olsun uzun sağlıklı ömürler dilerim 🙏

Brewsly

Aslında başka yavrulara göre daha şanslılar muhtarımız muhtarlığın önüne belediyeden kedi evi yaptırmış içi falan halımsı bir yapı var üstünde muhtarlığın yağmurluğu var sokakdaki herkes anneyi besliyor. Batıda yaşadığım için burada sıcaklıklar en düşük 10 derece o da güneş doğmadan önce fakat yine de bu konu aklımda olsun gerek muhtar gerekse besleyenlerle denk gelince konuşayım ona göre bir şeyler yapalım.

Keyfimbilir

Yavruların hepsi birden gidince anne kedi onları arıyor ama tek tek zamana yayarak giderlerse zaten 2 buçuk 3 aylıkken bırakmaya başlıyorlar. Birini siz alın (mümkünse anne kedi yakınında yokken görmeyeceği bir zamanda) diğerlerini de net ve güzel fotoğraflarını çekerek sahiplendirmeye çalışın lütfen. Kış da geldi sokaklarda mahvolurlar :(

Gimlihanim

2-2,5 ayı geçtikten sonra zaten anne ilgilenmeyi bırakıyor. O zaman alabilirsiniz. Evdeki kedinizle bir araya getirmeden önce mutlaka veteriner kontrolünden geçirin. Hatırlatmakta fayda var. Ayrıca sizi de çok tebrik ederim. Sokaktaki bir cana evinizi açmak istemeniz çok güzel. Sağlıkla büyüsünler inşallah 🙏🏻

pasakli_

Başlığı okuyunca oldukça kin ve öfke duygularım tavan yapmıştı, şimdi pof uçtu 😂 Keşke sahiplenme falan deseydiniz.

anne terk eder yavruyu ama sizin kedinizle uyum sağlaması çok önemli bizim erkek kedimiz maalesef dişi kedilerimizi dövüyordu hemen kısırlaştırdık, dişileri de kısırlaştırdık şimdi oyunla karışık kavga ediyorlar ama sürekli oyuncaklarla durumu idare etmeye çalışıyoruz. mümkün olduğunca onlarla beraber olur. onları sevdiğinizi her fırsatta belli edin.

Luckysnll

Merhaba Anne kedi 2 aydan sonra yavrularını bırakıyor alabilirsin evdeki kedinde başta tepki verip kıskanabilir ama yavaş yavaş alışır

Superisi814

Benim kedim bir cok kediyi dövüyor , ama yavrulara hic bir sey yapmiyor.Kaale alip tislamiyor bile..Ama bu yapmiyacagi anlamina gelmez.Youtubeda alistirmak icin videolar var.Izleyin.
Calma isine gelince anne sutunu kesince , gozunun yasima bakma cal.😊Her ne kadar mahallede kedileriniz şansli da olsa ..Hem evdekine arkadas olur , hem asi vb temel ihtiyaclari karsilanmis olur, hen hayatiniz daha renkli olur.😊

septikbaykus

Bir ay sonra zaten bakmayacak anne. Bir süre sonra bakmayı bırakıyor . 2. ayı geçtikten sonra çalabilirsin ^^

Brewsly

Herkese teşekkürler :)

hannnngggg

çal onu 😍