Tüy Dökülmesi

Mehmetneroo

Arkadaşlar tüy dökülmesini azaltmak için ne yapabiliriz

10 CEVAP

septikbaykus

b vitamini , omega 3 ve tarak.

Bunları kullanabilirsin

Gimlihanim

Bir sürü vitamin denedi bi tanıdığımız kedisine. Ancak en son Biofeline PlusB vitamini fayda etti. Şuan çok çok az tüy döküyor kedisi. Bize de önerdi. Biz de denedik kendi kızımda. Dökülmeyi epey azalttı açıkçası.

septikbaykus

biofeline her kedide olmasa da işe yarıyor gördüğüm kadarı ile. B vitaminleri = Tüy dökülmesi.

Luckysnll

B vitamini ve furminatör tarak kullanabilirsin

Anonymus297519

Merhaba balık yağı çok işe yarıyor bahçemde sarman kedim var tabiki diğerlerine de veriyorum ama sarmanın tüyü daha çok dökülebiliyor tarayın ve yağsız tuzsuz balık haslayıp haftada bi defa verin balık yağı da alabilirsiniz tarayın ve sevin 💁🏻‍♀️🐈‍⬛

Mutamin salmon oil tüy sağlığı için muhteşem bir takviye. Kilosuna göre günlük kullanım miktarı şişenin arkasında yazıyor ancak her gün kullanımda ishale neden olabiliyor. Ben haftada 1-2 kez 2 pompa yaş mamasına karıştırıyorum, bir sorun yaşamadım.
Tüy dökülmesini ciddi oranda azalttı, tüyleri uzadı gürleşti ve inanılmaz yumuşaklaştı. Tadını da çok seviyor :)

Palyaco

Vest plus vitamin ve mamasi iyi gelmiyor olabilir

AhsenAise

Vitamin destekleri , furminatör le sabah akşam taramak işe yaramadı ,bizimkinin seveceği mama bulmaya çalışırken birde bonacibo deneyelim dedik ve sürpriz bonacibo dan sonra tüy dökülmesi bitti az önce adet yerini bulsun diye taradin toplamda 20 adet kadar tüy gelmedi bile taraga,tabiki bu her kedi için aynı reaksiyon demek değil ,mama degisin ,ise yarayabilir

blue_hpood

b vitamini vs kullanmıyorum, sadece n&d kısır somonlu olandan kullanıyorum ve sık sık et yiyor, tavuk, ciğer, kuzu. tüy dökülmesi pek fazla değil. şimdi de furminator aldım, bütçeniz yetiyorsa öneririm:)

Mehmetneroo

Furminator de rahatsız ediyor biz normal kedi tarağı ile yapıyoruz ona ses çıkarmıyor. Mama kaynaklı olacağını sanmıyorum nerdeyse 2.5 aydır aynı mamayı tüketiyor mevsimsel olabilir