Hiperaktif Kedim

Kedisideli

Ailem baya yavruyken terkedilmis kedi sahiplendi simdi 6 aylik 3 haftadir benimle alıştık birbirimize ama okadar yaramazki heryerim yarabere icinde evde zarar vermedigi sinirli sayida yerler kaldi. 1 yaşından sonra bir tık daha sakinleşir diyorlar. Benim yapabilcegim birsey varmi onun icin . Şuana kadar hep sakin hayvanlara denk geldim bu benim icin ilk sakin ve sabirli kalmaya calisiyorum. 😂

9 CEVAP

Keyfimbilir

Sakin ve sabırlı kalmayı başardığınız sürece inanın o da durulup sakinleşecek. Çünkü ne kadar sabırsız fevri davranan, farkında olmadan negatif saçan insan varsa ne yazıkki kedileri de o ölçüde arttırıyor yaramazlık ve agresifliği. Seveceği oyunları saptayıp yormayı başarırsanız ve de kısırlaştırırsanız yarı yarıya fark edecektir

Luckysnll

Bol bol oyun oynatıp enerjisini atabilirsin

Gimlihanim

Bol bol oyun oynayıp enerjisini atmasına yardımcı olabilirsiniz.

Bol bol yorun etrafı dağıtacak enerjisi kalmasın. Yeterince oynarsanıxz ve ilgisini oyuncaklara çekmeyi başarırsanız etrafa çok yönelmeyecektir zaten. Yavruluk dönemini atlatıp, bu şekilde eşyalara zarar vermeyi huy edinmesini önledikten sonrası kolay zaten:) en iyi ve işe yarar yöntem bu sanırım hem kedi hem sizin için

altunsila

Günde 2 kere en az 10dklık sürelerde kovalamaca gibi oyunlsr oynatın, enerjisini atsın

Superisi814

Yavruyken oynamiyacak da ne zaman oyniyacak ? Insan yavrusu bile neler yapmaz ki, cekmeceleri dagitir, ziplar, hoplar.Azicik hareketli cocugun adi hiperaktif konur.Kediniz de belki hiper aktif degildir.Oyle bile olsa bu onun dogali..Birlikte oyun oynayin, top atin onune , avcilik ic gudulerini tatmin edebilicegi oyunlar oynayin..
Bir kedim vardi duruldugunda 6 yasinda korkmustum be hastaydi.Saglikli ise ne guzel.
Siz sakin kalin, fevri inis cikislar, mincik mincik sevmelerden cekinin.Ki o da sizi severken ayni yontemi denemesin..

Kedisideli

Hepinize tesekkur ederim cevaplariniz icin

blue_hpood

gözlemleyin, yukarılara çıkmayı seven bir kediyse mutlaka duvara monte kedi evlerinden alın, zaman geçirmesi için mükemmel çözüm. yerde vakit geçirmeyi seviyorsa kedi tünelleri iyi bir çözüm, açıkçası evinizi bilmiyorum o yüzden dizayn size ait, masa bacaklarına halat dolayabilirsiniz, tırmalaması için. güvenli bir alan varsa şayet, değişkenin az olduğu bir alan varsa göğüs tasmasına bir aylık alışma sürecinden sonra çıkarabilirsiniz. belli sürede ve belli aralıkla çıkarabilirsiniz, miyavlayabilir fakat tavsiyem miyavlamasını asla dikkate almamanız:)

Kedisideli

hiparaktifliğini umursamiyorum artık sağlıklı olduğu anlamına geliyorda ısırıp saldırarak oyun oynamaya calışıyor gece uykudan ısırılma acısıyla uyanıyorum o kötü oluyor 😂:D