Kedim Kızgınlıga Girmiyo

Serife1234

Merhabalar. Kedim yakında 3 yaşına girecek ama henüz kızgınlıga girmedi. Küçük bir yerde yaşıyorum ve veterinerler hep büyükbaş bakıyor. şuan gittiğimiz bana net bir şey söyleyemedi. Instagramdan birkaç veterinere sordum ama muayene etmeden bir şey diyemem dediler. Kendim Araştırdım biraz da kedisi 5 yaşından sonra da giren varmış. Yaşayan var mı bu durumu

9 CEVAP

Bence kızgınlığa girmiyorsa ve herhangi bir stres belirtisi yoksa kısırlaştırıp fizyolojisiyle oynamayın. Kısırlaştırmak en sağlıklısı ev kedileri için evet, ama testis kanseri vs gibi hastalıkalrdan kaçarken böbrek problemlerine yakalanıyorlar bu sefer. Sizinki gibi istisnai durumlarda gerek yok bazıları doğuştan kısır oluyor. 3 yaşına kadar herhangi bir sorun yaşadınız mı? Evden kaçma/ aşırı miyavlama/ herhangi bir stres/ davranış bozukluğu/ çiftleşme hareketi? Cevap hepsi için hayırsa hiç rahatını bozmayın

Serife1234

Dişi kedim

hannnngggg

belki giriyor ağır tepkiler vermiyor nerden bilebilirsiniz ki her kedi aynı kızgınlık belirtilerini yaşayacak diye bir durum yok bir an önce kısırlastırmalısınız sağlığını ve refah içerisinde kaliteli bir yaşam sürmesini istiyorsanız kısırlastırmak icin de kizginliga girmesini beklemenize gerek yok

Serife1234

Hayır hiçbir belirtisi yok. Normalde 10 aylıkken yapılacakti ama girmediği için bir sorun olabileceğini söylediler ve ertelediler. Kızgınlıga girdikten 4 5 gün sonra yapalım dediler. Stres kaynakli da olabilirmis bizi terapiye yönlendirdi ama 2300 TL istediler buna imkanım yok maalesef.

septikbaykus

Acaba kediniz kısır olabilir mi ? 3 yıldır sizde mi ?

Mehmetneroo

Bazı kediler çok normal geçiriyor fark edilmiyor bazıları çok ağır geçiriyor hatta etrafa koku bırakıyor. Nero nun annesinden hatırlıyorum kızgınlık geçirdiğini bile anlamazdık biz 😂 ama şuan Nero kızgınlık döneminde hani demem o ki her kedi bir olmuyor

Serife1234

Yok en ufak Belirti bile. Elimde büyüdü yani en ufak Belirti bile olsa hal davranislarindan anlarım.
Doğuştan kısır olabiliyormus sanırım ama bu çok çok düşük bir ihtimalmis binde bir yani. O ihtimal de bizi bulmuş olabilir.

Serife1234

Neronun annesinde hiç mi değişim olmadı

Muezzabalim

Başka herhangi bir sağlık sorunu ve şikayetiniz yoksa belki de doğuştan kısır olabilir bi yerde duymuştum nadir de olsa kediler doğuştan kısır olabiliyormuş