Ameliyat Sonrası Kedi Beslenmesi

metmet

Merhabalar, kedim cuma günü bir kısırlaştırma operasyonu geçirdi, pazar gününe kadar su ve beslenmeyi reddetti, hergün veterinere gittik serum takıldı. Pazar akşamından beri iştahlı bir şekilde balıklı yaş mama istiyor, tavuk ve kuzulu da denedim ama sadece somon ve ton balıklı mama istiyor ki normalde seçmez. Bugünse iştahı gayet yerinde hatta benden kendi mama istedi verince nefessiz yedi:))
Asıl kafama takılan soru ise şu; kedime operasyondan beri bir yudum bile su içiremedim, bu sabah iştahlı görünce kuru mama denemek istedim ağzına tek tek verdiğimde yaş mama gibi yutmaya çalıştı iki üç tane sonra da tükürdü asla çiğnemeyi denemedi. İyileşme süreci boyunca yaş mama vereceğim hem su hem yemek ihtiyacı karşılanır ama bu süreç bitince kuru mama yemeyi bırakır mı çiğnemeyi bilmiyor gibi davranması kuru mamayı yutmaya çalışıp tukurmesi beni tedirgin etti? Ve en önemlisi suya pislik gibi davranıyor, nasıl su içirebilim?
Değerli cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim.

3 CEVAP

Renklipati

Öncelikle çok geçmiş olsun, malesef yaş mama ya alışınca kuru mamaya tekrar geçiş zor oluyor,sokak canı bakıyorum bir hafta kesintisiz yaş mama verdim hastaydı diye dünden beri kuru mamayı kokluyor yemiyor karışık verdim yaşla iyice harman ettim yiyor,biraz karışık verin gittikçe kuruyu çoğaltın yaşı az koyun bende böyle geçiş yapıyorum yiyor

septikbaykus

Şırınga ile su içirebilirsin.

Yaş mama ile kuru mamayı karıştır iyice iyileşince. Şuan şımarıklık zamanı ^^

fumigo

Normal bazı kedilerde olabiliyor bu durum. Kuru mamayı hafif ıslatıp verebilirsiniz ya da yaş mama ile karıştırın. Ödül mamalarından avucunuzda verin derim. Geçmiş olsun çok