Kediniz Kaç Aylıkken Sakinleşmeye Başladı?

Nesemb

8 aylık sarman bir oğlum var. 1.5 ay önce kısırlaştırdık,o zamandan bugüne biraz daha hareketleri sakinleşti ama hala eşyaları deviriyor kırıyor,masada hiçbir şey bırakamıyorum:/ sürekli ısırıyor..Odayı kapatmadan uyuyamıyorum. Sabaha karşı uyandırıyor. Veterinerimiz 1 yaşından sonra azalacak dedi ama sizlere de sormak istedim..Kedinizin yetişkinliğe kaçıncı aylarda geçti, ne zaman biraz daha durgunlaştı? Biraz daha durulsa bana yeterli ama böyle olunca yoruyor😅

11 CEVAP

simbakedi

11 aylık şu an ortalama, geçen ay kısırlaştırdık. kedide 1gram mı sakinleşme olmaz. siz misiniz benim toplarımı alan dedi daha da kudurdu sanki. zaten iştahı da açıktı, daha da açıldı köpekler gibi mama yiyor. sarman terörü bu bizim sınavımız herhalde

Renklipati

Benim dişi kedimi 6.ayinda kısırlaştırdım ondan sonra sakinleşmeye başladı büyüdükçe azaldı şimdi yaşına girmek üzere, zaten sakın yapısı vardı şimdi büyüdükçe daha fazla arttı

orhdoner

Bizimkiler de 1,5 yaşında hala gene aynı hareketleri var hiç değişmediler ☺️

Ben yaşlanıp elden ayaktan düşmedikten sonra ciddi bir durulma yaşayacaklarını zannetmiyorum:d istemediğiniz haylazlıklarını sadece bol bol oyunla giderebilirsiniz aksi taktirde hepsini huy edinir. 2 yaşından sonra karakterleri oturuyor. Şimdi düzelttiz, düzelttiniz.

septikbaykus

sarı beyaz klasik :D alayı ruh hastası , alayı yaramaz

AhsenAise

Kızım 3.5 yaşında ve deliliği hâlâ devam ediyor sadece delirdigi saatler azaldı

diablerose

bnmki 1 bucuk yasinda. hala arada gelip bacagima sarilip tekmeliyor. ama genel olarak sakin bi mizaci var. haytalik yapinca enerjik ve saglikli diye mutlu oluorum

Firuzecik

Benim sarmanım 1.5 yaşına gelecek nerdeyse. İlk gün nasılsa hala öyle hayta. 16 yaşında bi sarman beyle tanıştım o da aynıydı. Yaş aldıkça sakinleşeceğini düşünmüyorum artık. Kafanızın rahat etmesi için devireceği kıracağı her şeyi kaldırın(gecen hafta tüm saksıları attım canima tak etti) çok kullanılmayan ve dağıttığı odayı kapalı tutun.(banyo rafındaki her şeyi yere atıyordu artık girmesi yasak)

MonikaveTori

Bizim dişi olan şuan 8 aylık ve baya sakinleşti. Erkek olan ise 6 aylık yerinde durmaz😂 etrafı kurcalamayı çok sever. Birkaç ay sonra sakinleşeceğini düşünüyorum.

Baliminannesii

Benim de sarman ve erkek geçmiş olsun jdjdjjd Daha az evvel dişi kediyi ısırıyor diye ayırdım ve bana saldırdı kanattı. Olsun ben alıştım artık ondan dayak yemeye. Tabi daha 6 aylık

ezgiyilmazzz

6 yaşında durgunlaştı😂😂