Kedisinde Diş Eti Yangısı Olanlar İçin

edadnmzr

Merhaba arkadaşlar ❤️
Bazı kişiler biliyordur kedimin diş eti problemini. Benim durumumda olan kişilere hem bilgi vermek adına hem de kedimin diş etleri iyiye gittiği için mutluluğumu yazmak istedim.

Benim kedimin diş etleri koyduğum fotoğraflardaki o kıpkırmızı yangı içindeki haldeydi. Nereye gittiysem bir türlü çözüm bulamadılar hep iğne yapıldı damla verildi hiç geçmedi. Ben kedimin diş etlerinin böyle olmasının asıl sebebini 1 yaşında öğrendim anlayacağınız. Allaha şükür ki yine de bir sorun yok şu anlık.
Kedinizin diş etlerinde sıkıntı varsa ve damlalarla antibiyotiklerle geçmiyorsa altındaki sebepleri aramamız gerek. Benim kedimde korona varmış o yüzden diş etleriyle belirti göstermiş. Eğer böyle bir sorun yaşıyorsanız (ki gerçekten diş eti yangısı çok fazla görülen bir şey) bence korona testi yaptırın. Kedimin diş eti yangıları viral enfeksiyon olduğu için tedavi edilemeyecek çünkü korona her zaman vücudunda olacak. Ama veterinerimiz baskılayabilmek ve bu yangıları azaltabilmek için antibiyotik tedavisi yapacağımızı söyledi minimum 1 hafta boyunca, duruma göre devam edeceğiz 🙏 Bununla birlikte bir de ağız spreyi kullanıyoruz.
Kedimin dişleri ilk defa bir tedaviye yanıt veriyor o yüzden o kadar mutluyum ki. Baskılıyor da olsak en azından kedim daha rahat mama yiyebilecek eskisi gibi bir şeyleri her ısırışında elime kan gelmeyecek. Bu virüs kaynaklı diş etleri böyle olduğu için tekrarlayabilirmiş o nedenle yine antibiyotik tedavileri uygulayabiliriz tekrarladığında.

İnşallah böyle bir rahatsızlığınız yoktur yavrularımızda hiç sıkıntı olmasa keşke 🌸
Sorularıma yanıt veren ve bu dönemi öğrenmemde, tedavilerde yardım etmek için yazan, soran herkese çok teşekkür ederim ❤️

19 CEVAP

Miscatt

Merhaba
Ayy canım benim maşallah eskisinden çok çok daha iyi görünüyor💜 Çok geçmiş olsun 🙏🏻Bende kontrol ediyorum dişlerini diş etlerini sürekli.
Bilgi için teşekkürler 🙏🏻

edadnmzr

Kurta057
Geçmeyen diş eti yangınız varsa sebebi viral hastalık olabilir. Test yaptırabilirsiniz siz de. Çünkü gerçekten biz de bir sürü damlalar antibiyotikler kullandık. Geçmiyordu bir türlü 500 e yakın para harcadık bu ilaçlar için ve hiç etkisi olmadı. Sonra öğrendim ki koronaymış. Geçmeyecekmiş baskılamak için bize bir antibiyotik verildi 7 günlük, ilk kez o şekilde geçti kedimin diş etleri. Yani en aza indirildi diyeyim. Veterinerimiz bunun tekrarlanacağını da söyledi. Devamlı baskılayacağız yani. Size de geçmiş olsun, tavsiyem test yaptırmanız..

Kurta057

Teşekkür ederim ımmun44 bir ay kullanın dedi veterinerm zaten eve çok yakın bende kanlarına baktırıcam tabi bütçem yeterse

edadnmzr

Miscatt 💜💜