Kedisinde Diş Eti Yangısı Olanlar İçin

edadnmzr

Merhaba arkadaşlar ❤️
Bazı kişiler biliyordur kedimin diş eti problemini. Benim durumumda olan kişilere hem bilgi vermek adına hem de kedimin diş etleri iyiye gittiği için mutluluğumu yazmak istedim.

Benim kedimin diş etleri koyduğum fotoğraflardaki o kıpkırmızı yangı içindeki haldeydi. Nereye gittiysem bir türlü çözüm bulamadılar hep iğne yapıldı damla verildi hiç geçmedi. Ben kedimin diş etlerinin böyle olmasının asıl sebebini 1 yaşında öğrendim anlayacağınız. Allaha şükür ki yine de bir sorun yok şu anlık.
Kedinizin diş etlerinde sıkıntı varsa ve damlalarla antibiyotiklerle geçmiyorsa altındaki sebepleri aramamız gerek. Benim kedimde korona varmış o yüzden diş etleriyle belirti göstermiş. Eğer böyle bir sorun yaşıyorsanız (ki gerçekten diş eti yangısı çok fazla görülen bir şey) bence korona testi yaptırın. Kedimin diş eti yangıları viral enfeksiyon olduğu için tedavi edilemeyecek çünkü korona her zaman vücudunda olacak. Ama veterinerimiz baskılayabilmek ve bu yangıları azaltabilmek için antibiyotik tedavisi yapacağımızı söyledi minimum 1 hafta boyunca, duruma göre devam edeceğiz 🙏 Bununla birlikte bir de ağız spreyi kullanıyoruz.
Kedimin dişleri ilk defa bir tedaviye yanıt veriyor o yüzden o kadar mutluyum ki. Baskılıyor da olsak en azından kedim daha rahat mama yiyebilecek eskisi gibi bir şeyleri her ısırışında elime kan gelmeyecek. Bu virüs kaynaklı diş etleri böyle olduğu için tekrarlayabilirmiş o nedenle yine antibiyotik tedavileri uygulayabiliriz tekrarladığında.

İnşallah böyle bir rahatsızlığınız yoktur yavrularımızda hiç sıkıntı olmasa keşke 🌸
Sorularıma yanıt veren ve bu dönemi öğrenmemde, tedavilerde yardım etmek için yazan, soran herkese çok teşekkür ederim ❤️

19 CEVAP

Çok geçmiş olsun. Çok daha iyi görünüyor. Tüyü kadar ömrü olsun:)

Bizimde başlangıç seviyesinde hemde 2 kedimde. Bağışıklığı yüksek tutmam gerekiyormuş o yuzden vitamin veriyorum ikisinede. Bizim veterinerimiz antibiyotik ve kortizonun sadece o anlık iyilestirecegini bu hastalığın hiç gitmeyeceğini söyledi. Şu şeyi soracağım adını size de yazayım instagramda biri paylaşmış. Novomed replat dental powder. Gingivit sorunumuzu tamamen yok etti diye yazmış mamanin üstüne serpiyorlarmis toz halindeymis. Internette satışı yok şuan ama ben veterinerime sorup almayı düşünüyorum. Yaş mamaya su katıp robottan geçirip oyle veriyorum kuru mamayı yiyebiliyor çok şükür. Allah yardımcımız olsun

Başlangıç dediğim yani kan falan yok sizinki kadar şiddetli değil bizimki. Ben arada göz ağız kulak kontrol ediyorum herhangi bir sorun varmi diye. Oyle anlamıştım

Bizde de vetoskin ve vmp vitamin var onları kullanıyoruz vetoMune hic duymamıştım sadece veteriner mi satıyor onuda

Kurta057

Veterinerlerde para göz olmuş hepsi farklı bişey söylüyor kesin çözümü de yok zaten iyice saçma sapan bişey oldu bu veteriner işi de kimden para koparsam derdinde

orhdoner

Çok geçmiş olsun Allah şifa versin tez zamanda cnm benim 🙏 Çok sevindim azalmasına inşallah bir daha da tetiklenip hastalık ortaya çıkmaz Allah daha göstermesin cnm benim senin mutlu olman bizi de mutlu etti haberlerin için teşekkür ederiz 🙏🥰❤️

edadnmzr

@orhdoner
Çok teşekkür ederim 🌸❤️

diablerose

cok gecmis olsun. korono testini nasil yapiolar.

edadnmzr

@diablerose
Kan alıp virüs test kitine damlatıyorlar

edadnmzr

@CaglaCagla72837
Evet virüs hiç gitmeyecek. Anlık tedavi de olsa en azından biraz rahatlattı oğlumu. Tekrarladığında yine antibiyotik kullanacağız. Biz de bağışıklığını güçlü tutmak için VetoMune kullanıyoruz.
Başlangıç seviyesi olduğunu nasıl öğrendiniz bana seviyeyle ilgili bir bilgi verilmedi de
Dediğiniz ilacı duymadım ama iyi geliyorsa ben de bi bakarım teşekkür ederim

edadnmzr

@Ebrugurkaracayir
Çok teşekkür ederim 🥰

edadnmzr

CaglaCagla72837
Evet ithal ürünmüş veteriner en iyisi bu dedi verirken, kapsül şeklinde her gün bir tane veriyorum.
Ben seviye deyince koronanın seviyesi mi var diye anladım da o yüzden sordum :) size de çok geçmiş olsun ❤️

septikbaykus

Bariz iyileşme var. Demiştim iyi olacak diye

edadnmzr

@septikbaykus
Evet çok teşekkür ederim ❤️

Kurta057

Aynı sorun bizde de var bir kere antibiyotik tedavisi oldu yeni veterinerimizde sokaktan sahiplendiğim için normal dedi gingivit uzun zamandır ağız bakımı için sprey kullandım andorex ve şimdi de dr animal spreyini kullanıyorum bağışıklığı güçlendirmek için ımmun44 aldık bakalım yeni başladım 1 ay kullanacam ınşallah güzel sonuç verir