Seçici Oğlum Sanırım Mamadan Sıkıldı?

pablopicasso

Merhaba

Zaman zaman mama değişikliği yapmaya çalıştığımızı ancak sıkıntılı süreç yaşadığımızı söylerim.

Proplan kittenda ara süreçte değişim denedik olmadı. Kısırlaştırdıktan sonra Proplan kısır somonluya uzun kademeli geçiş yaptık. Sorun çıkmadı.

Lakinnn sanırım bizim ki sıkılmaya başladı birkaç gündür, o kadar az tüketiyor ki..

Sanırım değişim yapmanın zamanı yada hiç riske almadan proplan kısır hindiliye geçmemenin😬😬

Yada yada başka bir alternatif deneyeceğim. Yaş mama da kuzu ve sığırı sevdi. Yaş mama yemezdi yemeye başladı.

Veterinerimiz değişimde yabancı cisim yemeğe meyilli olduğundan lif oranı yüksek mama olmasını tavsiye ediyor.

Bana bu süreçte önereceğiniz siz şununla mutlu olursunuz. Biz olduk diyeceğiniz mama öneriniz nedir?

Zira ürküyorum da. Ama böyle az beslenmeye de devam edemez.

Uzun oldu ancak anlayışınız için şimdiden teşekkürler. 🙏🙏

7 CEVAP

duman_cat_world

merhaba. kedilerimiz seçici olsunlar olmasınlar, farklı farklı mamalari denemek, dönüşümlü kullanmak en dogrusu.

misal biz ND kullanıyorduk biliyorsunuzdur. 3 ay boyunca kullandık. şu an acana indoor entree kısırlaştırılmış kedi maması yiyor. bundan sonra da kısmetse brit care'a geçeceğiz.

size önerebileceğim bir marka yok, çünkü kediniz çok seçici. petlebiden tester temin etmenizi öneririm, farkli farkli markaların testerları var. testerlar akıldaki tüm soru işaretlerini gideriyor.

Palyaco

Exclision yada natures verity öneririm eski adı tru instinch

orhdoner

Merhaba ,

Ben de değişikliğe gittim acana kullandım 4 ay boyunca şimdi obivan selection aldım ona geçiyorum 4 gün oldu karıştırıp vereli herhangi bir sorun olmadı şükürler olsun ben de bir süre devam etmeyi düşünüyorum ondan sonra gene acana ya geçeceğim Allah izin verirse umarım siz de yavrunuza ona iyi geleceği güzel bir mama bulursunuz sağlıklı huzurlu mutlu uzun ömürler dilerim 🙏🥰

diablerose

bnmki hic sıkılmıyor garibim hep ayni heyecan

irmtnc3

Benim kedim sıkılsa da mama değişimi yapamıyoruz hassas sindirimli olduğu için hemen ishal oluyor sıkıntı oluyor o yüzden 10 kg lik alıyoruz bitirene kadar yiyor sonra belki aynı markanın Farklı aramasına geçiyoruz

pablopicasso

diablorose# 😁😁bizimki de öyle tutkulu bir aşk yaşıyordu ama bir kaç gündür tuhaf ya da evdeki misafire nazire yapıyor 🙃

pablopicasso

irmtnc3# daha önce RC ile besleyip, ND denemiş ve ishal sorunu yaşamıştınız. Proplan hindili denediniz mi? Denemek istiyordunuz yoksa RC hassas a mı devam ediyorsunuz?