Kedide Böbrek Kumu

yalkuzak

merhaba, dün oğlumu gece boyu yaptığı değişik hareketlerden dolayı veterinere götürmüştüm. ultrason ile baktıklarında kum olabilir bugün kalsın antibiyotik başlayıp detaylı bakalım dediler. akşam kum olduğunu ve ilaç verdiklerini ama çişini hala yapamadığını söylediler. az önce tekrar konuştum kanalları açılmıyormuş ve hayati bir durum olabiliyormuş. haziranda kısırlaştırırken anestezi aldı, geçen ay yine anestezi almak durumunda kalmıştı ve şu an tekrar operasyon gerekiyormuş. kanal çok dar ve problemin tekrarlamaması ve hayati risk taşımaması için penis alınabilir kökten çözüm olur dediler. ilk kez yaşıyoruz ve üzüntümden veterinerin anlattıklarını ve kendi araştırdıklarımı idrak edemedim. böyle bir durum yaşayan, kedisi bu operasyonu geçiren var mı? ne yapacağımı bilemedim

5 CEVAP

Melike0nur

Başka bir veterinere daha danışın kesinlikle 2.bir görüş çok daha iyi olur. Her veterinerrim tecrübesi tedavisi bir olmuyor maalesef
Geçmiş olsun 🙏

orhdoner

Çok geçmiş olsun Allah şifa versin tez zamanda sağlığına kavuşur inşallah 🙏 Umarım bir an önce tuvaletini yapar yavrucak kurtulur hayırlısıyla başıma gelmedi geçmiş olsun demek istedim çok üzüldüm 🙏

Palyaco

Geçmiş olsun çok başka veterinerdende bilgi alın kullandınız mama neydi devamli

Melike0nur

Belki diğeri veteriner başka bir yöntem söyler direkt pipisini almak çok tuhaf geldi ilk kez duydum açıkçası. Böyle önemli bir kararda imkanınız olduğu kadar başkalarına da danışın derim. Tekrar geçmiş olsun

theyusra

askim senin icin iyice arastirdim simdi de veterinerinin yaptigi her sey dogru, antibiyotik olsun, sondaj olsun vs. sadece penisinin alinmasiyla alakali bir sey bulamadim ama "ilk tedaviler ise yaramadiysa ameliyat kesinlikle gereklidir" yaziyor her yerde, bu ameliyattan sonra da kedinin bir yemek yeme duzeni olmasi gerekiyormus ve ameliyatta bobrek ve bobrek yollari zarar gorebilecegi icin takviyeyle uzun sure izole bir ortamda kalmasi gerekiyormus. yani sanki normalde hic yapmiyormussun gibi yemegine ustun bir ozen gostermen gerekiyormus :( bu arada istersen ben de veterinerimi arayabilirim hayatim ya da sana numarasini veririm fark etmez neye ihtiyacin olursa soyle bana, hadi iyi haberlerinizi bekliyorum 🥺