Proplan Mı Nd Mi

Aleynademirtas

Şu ana kadar pro plan somonlu ve pirinçli kullandım gayet memnunum ama fiyat olarak nd daha uygun oluyor 12 kg aldığımda galiba nd et oranı daha fazla ben oğluma haftada en az bir defa balık et ya da tavuk veriyorum pekinez kırmasıdedi sahiplendiğim kişi tam olarak bilmiyor ay ve kilo olarak orta ırka benziyor nd 12 kg 434 TL ama orta ırklar için sizce ne yapmalıyım nd mi alayım yoksa pro plana devam mı edeyim

11 CEVAP

septikbaykus

Nd çok sorun yaratıyor. İçeriğe göre mama seçersen nd ama zararsız ve sorunsuz mama istersen proplan.

Ben olsam proplan alırdım

AhsenAise

Sadece bu iki mama arasında kaldiysaniz proplan daha sorunsuz bir mama ,nd çoğu patiye yaramıyor kanli ishal vs , naçizane önerim proplan + başka bir mama arasında tercih yapmanız , kullanıcı yorumları güzel bir gösterge

Aleynademirtas

teşekkürler pro plana devam edeceğim

orhdoner

Pro plan dan memnunsanız degiştirmeyin ND de iyi bir mama tabiki alacaksanız eğer geçişi uzun tutun ishale sebep olabiliyor dikkat edin birisi tahıllı olduğu için ya da ND de tahıllı alcaksanız gene de uzun tutun geçişi sindirim sistemleri hassas olduğu için herhangi bir problem olmasın. Bu süreçte probiyotik yoğurt ya da kefir verirseniz daha iyi olur bagırsak florası açısından tabi yiyorsa kediniz

theyusra

köpekler için pro planın daha uygun ve güvenilir olduğunu düşünüyorum, pro plan yurt dışında da köpekler için çok fazla kullanılıyor hem de bunların çoğu show köpeği ama nd kullanan hiç görmedim, pro plana devam.

simbakedi

bence de köpeğinize iyi geliyorsa değiştirmeyin. sizin yerinizde olsam nd alırdım ben şikayetleri göz önüne almıyorum çünkü her kedi aynı değil. nd çok ishal yapıyor vs dendiğinde kedime nd aldım ishal olmadı mesela iyi geldi bize. kedilerde tahıllı/tahılsız olayı var. eğer köpeklerde de buna benzer bir şey varsa proplandan devam edin bence farklı aromasını alabilirsiniz. eğer yoksa da arada marka değişikliği daha iyidir bence. ben de kedimde rotasyonlu olarak farklı markalar kullanıyorum şu an

Palyaco

Glutenli mama kullanmıyorum ve tavsiyecetmiyorum ilerde saglik sorunları oluyor

duman_cat_world

Beni bilen bilir pro plan önermem pek :) ancak memnun kalınan bir mamayı değiştirmeyi asla önermem. Gereksiz maceraya lüzum yok. Memnunsanız devam edin pro plan’den. Evet ND gayet kaliteli bir mama ben çok memnunum ancak gereksiz aksiyona atılmayın memnunsanız :)

BayTarcin

Uzun vadeli kullanımda proplan sorunsuz mamadır şimdiye kdr proplanı 10+ sene kullanan kedileri çok gördüm duydum

Palyaco

Nd proplandan 5 gömlek üstündür tartışmaya gerek bile yok

Lokumcukk

Ben olsam nd alırdım bir senedir kullanıyorum çok memnunum