Kedim Sarı Kusuyor

silakarbuzz

Merhabalar 8aylık kedim var bu akşam saat 8 civarlarında görsellerdeki gibi sarı sarı küstü ve şu anda saat 22:30 ve tekrar kustu ama hasta gibi değil çok endişeleniyorum bana yardımcı olabilir misiniz neyin nesi bu?

15 CEVAP

Palyaco

Bizimki kusmustu kil yumağı çıkardı ve sarı küstü ertesi gün kusmadi veterinere götürdüm veteriner kil yumağı çıkarmış dedi gimcat kullanıyordum ise yaramamış değiştirdim birdaha kusmadi kıldan dolayi küsmüş olabilir bakıp inceleyin kustugu yerleri

orhdoner

Çok geçmiş olsun Allah şifa versin tez zamanda 🙏 Herşey olabilir birşey yutmuş olabilir viral enfeksiyon olabilir midesine dokunan birşey olabilir ya da midesinde rahatsızlık olabilir ya da başka şeyler de olabilir korkutmak istemem tabi ki ama en iyisi siz en yakın zamanda veterinere götürün daha sağlıklı olur

Melike0nur

İlk resimde kusmuk ile kum mu karışmış yoksa kum mu yutup kusmuş anlayamadım. Bazen tuhaf bir şey yiyince kusabiliyorlar. Bir gün bizimki de evi boydan boya kusarak koşmuştu. Ondan sonra da tekrarlamadi. Tek seferlik kusmalar için veterinerler bir şey yapmıyor. Takip edin diğer günler de kusacak mi. Gecmis olsun

silakarbuzz

iyi akşamlar kedim biraz daha iyi sabaha kadar aralıklı bir şekilde 7 defa kustu veterinere götürdük iki tane antibiyotik iğne vurdu şimdi uyuyor tekrar kusma durumunda veterinere haber vereceğiz cevaplarınız için teşekkür ederim ☺️

Gamsem

Çok geçmiş olsun öncelikle:) 3 defadan fazla kusma normal sayılmıyor sarıda genellikle safra oluyor ben çok yaşadım tüy yüzenden ama sizinki ne kaynaklı bilmiyorum (tüy,enfeksiyon,parazit,ülütme herşey olabilir)fakat devam ederse kesinlikle tahlil yaptırın veya midesinde vs tıkanıklık varmı ona bakın direk ilaç bazen yanlış olabiliyor çok geçmiş olsun tekrardan:)

silakarbuzz

Gamsem çok teşekkür ederiz veterinerimiz üşütmüş olabileceğini söyledi iki adet antibiyotik iğne vurdu ve vitamin ilaç verdi bugün de biraz kustuk ama ilaç umarım midesini toparlar tekrardan teşekkür ederim

orhdoner

Gozlem yapın günde üçü geçerse tehlikeli olabilir dikkat edin umarım bir daha kusmaz yediği birşeyi çıkarmıştır inşallah 🙏

Melike0nur

Evet bu ara havalar soğuyor kusma şikayetleri artti.

ailur0phile

Tüy yumağı kusması olabilir. malt verin. Tekrarlarda vet hekime gitmeniz gereklidir

orhdoner

Çok geçmiş olsun Allah şifa versin tez zamanda sağlığına kavuşur inşallah 🙏 Sevindim umarım bir daha kusmaz iyileşir yavrunuz ☺️

Warriorsans

Çok geçmiş olsun tekrar kusarsa kesinlikle veterinere götürün bazen ciddi sorunların belirtisi olabiliyor

silakarbuzz

Melike0nur pastasının üstüne kusmuş cevabınız için teşekkür ederim

silakarbuzz

Palyaco kıl yoktu kusmuğunun içinde sadece sarı sıvı acaba üşüttü mü diye kaloriferleri açtık bakalım ne olcak cevabınız için teşekkür ederim

orhdoner

Çok geçmiş olsun Allah şifa versin tez zamanda sağlığına kavuşur inşallah 🙏 Umarım tedaviniz başarılı olur iyileşir hemen

silakarbuzz

orhdoner çok teşekkür ederiz ☺️