Kedim Corona Pozitif

anjq

Merhaba,
2 gün önce kedim aniden kusmaya başladı, Hızlıca veterinere götürdük ve yapılabilecek tüm testler yapıldı. Öncelikle kan testi temiz çıktı. Kusma önleyici ilaç yapılıp, serum tedavisi sonrası eve döndük. 22 saat boyunca kedimiz hiç kusmadı ama kuru/ıslak mama yemedi. (Malt, ödül krakeri gibi besinleri yiyiyor) Bu sabah 07:00 civarı tekrar kustu, hızlıca veterinere gittik. Bugün kedimize dün yapılmayan tüm testler yapıldı. Genel muayene de vucüdünda bir ağrı veya şişlik yok. Testlerde tüm organları olması gerektiği değerlerde çalıştığı ortaya çıktı. Son olarak covid ve FIP testi yapıldı. Kedimiz FIP negatif, Corona pozitif olduğu tespit edildi. Şuan için tam olarak neden kustuğu konusunda net bir sonuç yok. Covid, FIP'e evriliyor olabileceği için 1 hafta ilaçlı tedaviye başladık. Kedimizin mamasının bayak veya bozuk olabileceği düşüncesi de düşünüldü. (Yeni bir mama aldık) Kedimiz de ishal yok, ateş yok, burun akıntısı yok. Neredeyse kusma dışında hiç bir hastalık belirtisi yok. Umarım en kısa zamanda iyileşir. Bu yaşadıklarımızı sizinle paylaşmak istedim.

Kedimiz, British Shorthair - 13 aylık ve kısı dişi

8 CEVAP

edadnmzr

Çok geçmiş olsun benim kedim de korona pozitif 😕 inşallah kötü bir şey yaşamayız. Kuzenim dışarıda bir kedi bulmuştu anlattığınız gibi hatta daha kötü halde hiç kalkmaya hali bile yokmuş veterinere götürdüler koronaymış. Fip zannetmişler hatta başta. Kedi biraz veterinerde kaldı daha sonra düzeldi şu an çok sağlıklı, sahiplendirildiği ailesiyle mutlu mutlu yaşıyor. Heme en kötüyü düşünmeyelim. Ben de yakın zamanda kedimin korona olduğunu öğrendim hatta o kadar korkuyordum ki buraya sorular açtım bakabilirsiniz merak ederseniz. Benim kedim de dün kustu 2 kez ama antibiyotik kullanıyoruz ve ben balık vermiştim o yüzden kustu sanırım veterinere de danıştım. Siz de hemen fipe mi dönüşüyor diye düşünmeyin belki başka nedenleri vardır

orhdoner

Çok geçmiş olsun Allah şifa versin tez zamanda sağlığına kavuşur inşallah 🙏 Teşekkür ederiz paylaşım için bilgilenmiş olduk 🙏

cerenkybs

kedinizin şuanki durumu nasıl?Biz de aynı durumdan muzdaripiz?Kedilerimiz iyileşir inşallah🙏

Warriorsans

Çok geçmiş olsun sokaktaki hayvanların neredeyse tamamında korona pozitif oluyor ama bu tarz hastalıklar cins kedileri daha çok etkiliyor umarım biran önce sağlığına kavuşur

Çok geçmiş olsun inşallah korktugunuza ugramazsiniz Allah şifa versin

Benim kedimde burun akıntısı, göz sulanması ve öksürük vardı belirtiler kediden kediye değişiyor sanırım. İshal kusma olmadı hiç, halsiz ve iştahsızlık fix zaten. Umudunuzu kaybetmeyin, atlatır. Geçmiş olsun.

blacksmith

öncelikle geçmiş olsun. şuan kedimde benzer durumlar var. mama yiyemiyor ve yedikten sonra ciddi anlamda rahatsız oluyor. gözüme bakarak acı acı miyavlıyor. hekim kan testi yaptı. sonuçlar temiz anca bağışıklığı çok değil ama düşük dedi. antibiyotik, vitamin vs. ilaçlar verip bizi gönderdi. 2 gündür kedim bir şey yiyemiyor. halsizlik ve kusma harici bir şikayeti yok. hangi ilaç ve mamayı kullanıyorsunuz rica etsem söyler misiniz ? çorumda yaşıyorum. burada test yapacak düzeyde bir yer yok maalesef. fipe çevirmesinden korkuyorum tavsiyelere açığım.

blacksmith

Test konusunda biraz destek olabilir misiniz ? mahsuru yoksa özelden dönüş bekliyorum.