Sokak Kedisi Ve Ev Kedisi

irmtnc3

Haftasonu sokakta baktığım bir kediyi aile dostumuza sahiplendireceğiz 4-5 aylık civarı ilk olarak 1 günlüğüne eve alıp bakımı falan yapmak istiyorum ama evde de dişi kedim var 1 yaşında. sokak kedisini ayrı bi odada(kapı altından mutlaka koklaşırlar)tutsam yine mikrop falan bulaşabilir mi(iç dışı yapılmamakmış olucak) Ayrıca kediyi yıkayabilir miyim eğer yıkarsam dış parazitten önce mi sonra mı yıkamalıyım???

5 CEVAP

orhdoner

Merhaba bir araya getirmeyin hastalık varsa bulaşabilir kediyi de yıkamayın hastalanır iç dış parazit yapılınca pireleri dökülüyor zaten çok temizlemek isterseniz hafif nemli bir bezle ayaklarını silebilirsiniz. Allah razı olsun sizden yavrucak sokaktan kurtuluyor 🙏

orhdoner

Sirkeli su ile silebilirsiniz bezle kapının altından birşey olmaz önemli olan birbirlerine temas etmemeleri kolay gelsin size ☺️

irmtnc3

Çok teşekkür ederim polivet bezlerinden var onlarla her yerini silsem olur mu Ve kapının altından koklaşsalar sorun olur mu

irmtnc3

Teşekkür ederim 🙏🏻

orhdoner

Rica ederim 🙏