İlk Malzemeler

irmtnc3

Az önce buraya başlık açmıştım ama tekrara bahsedeyim Sokakta baktığım 4-5 aylık kediyi hafta sonu aile dostumuza sahiplendiriyıeuz Malzeme alımını beraber yapıcaz onlara göre tecrübeliyim ve biraz deneyimliyim ancak eksik kaldığım noktalar var tabiki

Şimdi kum kabı olarak büyük ve kapalı almayı planlıyorum önüne paspas başka öneriniz var mı
Kum olarak (sanicat,proline,micho,lindocat vs denedim hiç beğenmedim) ben ever clean kullanıyorum ancak onları bütçe olarak zorluyor reflex düşündüm ama hangisini alacağım bilmiyorum daha önce de denemedim topaklanma iyi olmalı en önemlisi koku tutması iyi olmalı

Mama olarak proplan kitten almayı planlıyorum kendi kedime kısırını kullandım memnunum(nd kıllandım memnun kalmadım o yüzden onlara öneremeyeceğim Acana orijin bütçe için uygun değil)

Taşıma çantaları var yeni almayacağız Malt olarak vets plusun kitten almayı ya da biofeline kitten almayı planlıyorum benim kedim turuncu olanına bayıldı (gimcat ten daha çok sevdi)

Tarak ben furminayör de kullandım eldiven tarakta ama eldiven taraktan daha memnunum Onlara da eldiven tarak alacağım

Yaş mama olarak vets plus almayı planlıyorum Ödül maması olarak wampy ve dremeis düşünüyorum Oyuncak için toplar ve oltalar düşündüm tırmalama için uzun normal tahtalardan düşündüm Mama kapları evden cam olucak Tasma da normal boyun yaşamış olucak

Başka almam gereken neler var şu an aklıma bunlar geldi ilk malzeme ve aşılar falan derken yaş mama ve ödül mamalarında pek iyi markalar alamıyoruz ama ilerleyen dönemlerde düzeltiriz

Bunlardan başka alıp kullanıp memnun olduğunuz ve kesinlikle alın dediğiniz bir ürün var mı? Ve reflex kum hakkındaki düşüncelerini bekliyorum

16 CEVAP

blue_hpood

yeni furminator aldım ve çok sevdim, ötekilerden de denedim, hiçbir işe yaramıyorlar. bütçeleri yetiyorsa topaklanan pelet öneririm, alışma sürecinin ardından pelete de geçilebilir. tuvaleti kapalı önermem, hele de bu tür kumlarda, aşırı tozutuyor. mama kapları olarak çelik veya porselen öneririm. yaş mama olarak ya ev yapımı ya da schesir tavsiyem. mutlaka ve mutlaka oyun oynayıp vakit geçirebileceği kedi evi tarzı bir şey öneririm. bir de tasma takılmasını asla önermiyorum.