İlk Malzemeler

irmtnc3

Az önce buraya başlık açmıştım ama tekrara bahsedeyim Sokakta baktığım 4-5 aylık kediyi hafta sonu aile dostumuza sahiplendiriyıeuz Malzeme alımını beraber yapıcaz onlara göre tecrübeliyim ve biraz deneyimliyim ancak eksik kaldığım noktalar var tabiki

Şimdi kum kabı olarak büyük ve kapalı almayı planlıyorum önüne paspas başka öneriniz var mı
Kum olarak (sanicat,proline,micho,lindocat vs denedim hiç beğenmedim) ben ever clean kullanıyorum ancak onları bütçe olarak zorluyor reflex düşündüm ama hangisini alacağım bilmiyorum daha önce de denemedim topaklanma iyi olmalı en önemlisi koku tutması iyi olmalı

Mama olarak proplan kitten almayı planlıyorum kendi kedime kısırını kullandım memnunum(nd kıllandım memnun kalmadım o yüzden onlara öneremeyeceğim Acana orijin bütçe için uygun değil)

Taşıma çantaları var yeni almayacağız Malt olarak vets plusun kitten almayı ya da biofeline kitten almayı planlıyorum benim kedim turuncu olanına bayıldı (gimcat ten daha çok sevdi)

Tarak ben furminayör de kullandım eldiven tarakta ama eldiven taraktan daha memnunum Onlara da eldiven tarak alacağım

Yaş mama olarak vets plus almayı planlıyorum Ödül maması olarak wampy ve dremeis düşünüyorum Oyuncak için toplar ve oltalar düşündüm tırmalama için uzun normal tahtalardan düşündüm Mama kapları evden cam olucak Tasma da normal boyun yaşamış olucak

Başka almam gereken neler var şu an aklıma bunlar geldi ilk malzeme ve aşılar falan derken yaş mama ve ödül mamalarında pek iyi markalar alamıyoruz ama ilerleyen dönemlerde düzeltiriz

Bunlardan başka alıp kullanıp memnun olduğunuz ve kesinlikle alın dediğiniz bir ürün var mı? Ve reflex kum hakkındaki düşüncelerini bekliyorum

16 CEVAP

teddybal

Tarak olarak eldivenler hiçbir ise yaramıyor bence boşa sürüyorum üstlerine gibi geliyordu bana hem sevmiyorlardı kediler de, çok uygun fiyatlı ve işlerini görecek bir alternatif öneririm iyi bir satıcıdan bunu alabilirler
https://m.t r e n d y o l.com/cmt/2-li-kedi-kopek-tuy-tarama-telli-firca-tarak-seti-p-42877091?boutiqueId=581793&merchantId=451806

Zamanla elleri bollaştıkça daha iyisini de alırlar. Pet zoom'un tarağı da uygun fiyatlı onu da önerebilirim.

Diğer yazdıklarınız da makul görünüyor. Emeğinize sağlık, yeni yuvasında mutlu olsun çocuk🌼

teddybal

Reflex turkuaz kutudaki kum en güzeli onu önerebilirsiniz.

teddybal

Bu arada tasmaya da gerek yok bence alıp boşa masraf yapmasınlar, onun parasıyla yaş mama alın daha güzel olur.

simbakedi

eğer kum kabı alırken kürek hediye etmezlerse almayı unutmayın, gece petshop kapanmasın diye koşarak kürek almaya gitmiştim unuttuğumdan :D yaş mamada da gimcat daha uygun oluyor vets plustan diye hatırlıyorum ona da bakabilirler. mama zaten kediden kediye değişiyor proplan denerler iyi gelirse güzel seçenek olabilir. sanabelle ya da bozita da 10kg alımında uygun sayılabilecek mamalar iyi gelmezse denenebilir. 1 tane top alsalar iyi olabilir sesli falan. onun dısında aluminyum folyo iş görür.
https://www.t rendyol.com/cathause/kedi-tirmalamasi-42x30x30cm-t2-p-35130741
https://www.t rendyol.com/tineke/toplu-yuvarlak-kedi-oyuncagi-kedi-eglencesi-p-50126840
bunlar da benim aldıgım uygun fiyatlı şeyler düşünebilirler. alttaki oyuncakla cok uzun süre oynadı benim kedim sonra sinirlenip toplarını kaybetti klajdkjashdas

duman_cat_world

Reflex aktif karbonlu kullanabilirsiniz, ever clean performansında ama o kadar pahalı değil.

Biofeline kitten yerine vets plus kitten daha iyidir, biofeline renklendirici içeriyor ayrıca vets plus daha ucuz.

Ödül maması wanpy kullanılabilir, bizimki de çok seviyor. Dreamies yüksek miktarda tuz ve aroma içeriyor çok sağlıksız. Tavsiye etmem dreamies’i.

Pro plan kitten kullanılabilir. Dönüşümlü olarak royal canin kitten’la beraber kullanabilirsiniz.

Kum kabını büyük boy ve kapalı almanız en iyisi olacaktır.

Minnoşa sağlıklı mutlu bir ömür dilerim umarım yeni yuvasında mutlu olur 😍🙏

duman_cat_world

Yaş mama vets plus, nutri feline, gimcat ve felicia konserveleri ni tercih edebilirsiniz, fiyatları gayet uygun ve içeriği güzel yaş mamalar.

Çok fazla oyuncağa gerek yok kağıt topla bile oynar yavru kediler 😻💙 ancak kedi tüneli almanızı tavsiye ederim, bayılıyorlar 😎

irmtnc3

Herkese çok çok teşekkür ederim yorumlarınız hepsini tek tek değerlendireceğim sağ olun 🥰🙏🏻

simbakedi

@teddybal aa gormedim, benimki de kafasini sokmaya calisiyordu ama zaten kafasi kucuk gecip cikiyordu hahahdksj bu daha iyi bir secenek olabilir belki

irmtnc3

Çok teşekkür ederim önerileriniz için sağ olun ☺️

septikbaykus

Köşe yazısı okuduğumu sandım bir an

teddybal

Rica ederim, ne demek 🌼

aeri-l

Öncelikle teşekkürler sokaktan bir can kurtardığınız için, eminim çok güzel bir yuvası olacaktır. Kapalı kum kabı olarak uygun fiyatlı h e p s i buradada milo marka var malzemesi kaliteli, öneririm. Xl boyu da var şu an stokta var mı bilmiyorum suzionline önermişti stoklar bitmişti bir inceleyebilirsiniz. Yavru 4 5 aylıksa malt alabilirsiniz ekstra olarak. Tarak olarak yorumlara katılıyorum bence eldivenin yanında bir tane normal tarakta bulunmalı eldiven tüy topluyor yalnızca gibime geliyor. Kum ise uygun fiyatlı vancat aktif karbonlu öneririm. Sahiplenecek aileye kedileriyle bir ömür mutluluklar 🌸

teddybal

@simbakedi geçen bu çok katlı kedi oyuncağı ile ilgili başlık açmıştım ben de, ürünün yorumlarında biri kedimin ortadaki boşluğa kafası girip sıkıştı demişti ben de korkup nolur nolmaz diye şunu almaya karar verdim, ne yapacakları belli olmuyor bu bücürlerin evham yaptımjfjfjf

https://m.t r e n d y o l.com/glipet/tower-of-tracks-4-katli-yuvarlak-kedi-oyuncagi-24-x-13-cm-turkuaz-p-101969076?boutiqueId=585391&merchantId=106814

theyusra

3 katlı kedi oyuncağını çok seviyorlar bence mutlaka alınmalı.
tasma yerine yaş mama önerisine katılıyorum.
reflex çok güzel bir kumdur rahatça önerebilirsiniz.
dreamies yerine animonda almanızı öneriyorum, aralarında çok bir fiyat fark zaten.
tarak olarak mutlaka bi slicker brush tarzı fırçası olsun, aslında cidden çeşit çeşit tarakları olması gerekiyor ama zamanla alınır.
yaş mama içinse vet's plus yanına, gimcat (yavru olanı değil), felicia (jöleli olanı değil), me-o gibi markaları önerebilirim yaş mama da tek markaya bağlı kalmayı doğru bulmuyorum çünkü.

duman_cat_world

Ben tarak olarak Petzoom tarağını kullanıyordum trndyol üzerinden almıştım. Fiyatı 35 lira civarı, gayet uygun.