Kedim Parazit Kustu

Asivenana

Merhaba, kedim iki hafta önce iç dış aşısını oldu ve iki gün önce Kriptorşit ameliyatı oldu. Anestezi etkisiyle kusması gayet normaldi bekliyordum ancak içinde solucan gibi bir şey vardı. Hemen veterinerini aradım. Bize biraz uzak olduğu ve gece olduğu için aramak durumundaydım. Parazit olduğunu söyledi ve insana bulaşabilirmiş. Velhasıl kelam çok korktuğum için başka yakındaki açık veterinere gitmek durumunda kaldım. Kendileri hap içirdiler ve iki gün daha getirmem gerekiyormuş. Eve gelince yine kustu ama içinde parazit yoktu. Sizce bu işlem doğru mu ? Üç kere iç parazit hapı içmesi sağlıklı mı ? Yardımcı olursanız çok sevinirim. Baya zor durumdayım. ( FOTOĞRAFINI EKLİYORUM ŞİMDİDEN KUSURA BAKMAYIN )

14 CEVAP

Dobbyko

Son 2 hapını icmediyse sabah kendi kliniginize gidin bence yapılan işlemi anlatın. Bu gibi durumlarda kendi hekiminizle yola devam etmek daha sağlıklı. O yönlendirsin sizi.

Szrcanx

Veterineriniz dediğiniz gibi ilgili davranmıyorsa o veterineri değiştirmenizi şiddet ile öneririm 3 hap fazla gelebilir bilginize tehlikeye atmayın derim canı

ailur0phile

parazitlerin yumurtaları ölsün diye ikinci doz verilir. Normal bir durum yani.

ailur0phile

Bu kadar sık verilmesi doğru mu bilmiyorum. Güvendiğim bir hekime danışın. Parazit görüldükten sonra 2. Doz normal. Üst üste hele günlük 4-5 doz hiç duymadim

Melike0nur

Sorunuza cevap olmayacak ama benim anlamadığım biz aşılarını düzenli yaptırıyoruz aksatmadan ona rağmen bizde de oldu. Hem de uzundu bayağı yani.😬 aşılar etki etmiyor mu acaba diye düşündürüyor bu durum beni

Asivenana

Yok daha getirmedim ancak kendi veterinerine getirme ihtimalim çok zor. Ailem şehir dışındalar arabasız bir buçuk saat otobüslerde sürünmesini istemiyorum. Arayıp sorsam yardımcı olurlar ama çok ilgili değiller. Birazda ona sinirlendim açıkçası veterinerimizi değiştirmeyi düşünüyorum. Çok korkuyorum. Veteriner ‘önemli bir şey değil’ dedi. Amcak uyku uyuyamıyorum bir şey olacak korkusuyla çok önemli değildir değil mi ? Bu arada çok teşekkür ederim cevap verdiğiniz için

Asivenana

Cevabınız için ilk öncelikle teşekkür ederim. Haklısınız baya zor durumdayım ve dediğiniz gibi üç parazit fazla olmasından korkuyorum. İyi olsun derken çocuğumu mahvedemem. Kendisi zaten ameliyatlı bir de bunlarla uğraşmasını yorulmasını istemiyorum. Dün verdikleri hap caniverm adlı ilaçtı. Galiba diğer günlerde ondan verecekler. Aradığım tüm veterinerlerde sorumu cevaplamak yerine gelin bakalım diyor. Ameliyatlı çocuğu yollarda zorlamak istemiyorum. Herkes parasını almanın peşinde gibi hissediyorum. Başka yerleri aramaya devam edeceğim

Asivenana

ailur0phile cevabınız için çok teşekkür ederim . Peki, üçüncü doz normal mi ? Bir bilginiz var mı ?

ailur0phile

Evet normal, parazitler çabuk çoğalan canlılar. Kendileri de ölsede yumurtaları yaşayabiliyor. Yumurtalar yumurtadan cikinca yumurtlamadan 2. Doz yapılır ve tüm parazitler yok olur. Genelde 2 hafta arayla yapıyorlar diye hatırlıyorum bu islemi

Asivenana

Bize üst üste vereceğiz dediler. Yarında alacak. Sonraki günde onların demesine göre ondan biraz şüphelerim var. Ağır gelmesinden ya da daha kötü bir şekilde sonuçlanmasından korkuyorum. Eğer böyle bir işlem var diyorsanız içim rahat etti.

ailur0phile

Parazit uygulaması aslında aşı değil. İlaç. İlaç olduğu için tedavi amaçlı kullanılması gerekli. Aşı ise koruma için yaptırılıyor.

Asivenana

Bende kesinlikle bu duruma anlam veremiyorum. Yalan olmasın ama bu durumu tek yaşayan olmamak hem üzdü hemde sevindirdi. 6 aylıkken sahiplendim ve hep aşılarını düzenli zamanlarda yaptırıyorum. Vitaminlerini vs. hepsini günü gününe veriyorum ve yaptırıyorum ama böyle olması korkuttu. Yarın veterinere tekrar götüreceğim. Cevap veren herkese tüm içtenliğimle çok teşekkür ederim.

diablerose

her ilac her parazite etki etmiyor. hepsinin hedef aldigi belli parazitler var

Kedimi sokaktan ilk aldığımda o da bu şekilde parazit kusmuştu. İç parazit hapları, iğne uzun süre uğraştırdı ve 2 gün serum takılmıştı. Bence veterinerinize güvenin ve bağışıklık güçlendirici ilaç, ishal varsa probiotik kullanın. Çok geçmiş olsun umarım şimdi daha iyidir