Yeni Bir Kedi Sahiplendim Irkını Merak Ediyorum

Acaba ırkı nedir? Sahiplendigim kisi british tricolor dedi ama ben bilmedigimden size sorayim dedim. Birde sizce malzemeleri e satış sitelerinden toplu olarak 200 tl gibi bi rakama satiyolar ordan mı alayim yoksa tek tek mi alsam daha uyguna gelir ? Bide uygun orta fiyatlı mama önerirmisiniz kızımız 2.5 yaşında dişi kısır.

17 CEVAP

ailur0phile

Sabah okula gitmek için yataktan kalkınca bende halıya böyle bakiyorum

Exotic shorthair. Malzeme konusunu ona bi sorun isterseniz çok fena bakıyo.

simbakedi

gerginish shorhair olabilir bu gerginlikle geceleri dikkat edin derim hahahahdkskfjc

Warriorsans

Cinsini bilmiyorum ama malzemelerini toplu almanızı önermem. Bende şansı sahiplendiğimde pek birşey bilmeden malzemelerini ihtiyaç doğrultusunda almıştım ve çoğu şuan çöp. Tavsiyem yavaş yavaş da olsa kaliteli ve kullanışlı ürünler almanız. İlk öncelikle büyük boy bir kapali tuvalet edinmelisiniz. Ben tr end yoldan 3 ay kadar önce 160 TL ye xxl kapalı kedi tuvaleti aldım gayet memnunum. Pelet kum kullanacaksanız (ki ben şuan pelet kullanıyorum çok daha sağlıklı masrafsız ve eve de dağılmıyor) elekli tuvalet alabilirsiniz. Kedi yatağı falan bence ilk etapta çok gerekli değil hatta evde kendiniz de yapabilirsiniz. Mama kabı olarak ben ilk başta evdeki seramik kapları kullandım sonra t r e nd yoldan çok da beğenilen Çelik bir mama su kabı aldım 50 TL ye 2 günde paslandı. Bundan sonra seramik yada o tarz bir kaptan vaz geçmem açıkçası. Oyuncak için de top vs bizimkisi çok oynamıyor ama kedi oltasına bayılıyor oda 10 TL gibi bişey. Mama olarak brit care tavşanlı mamayı deniyoruz şuanda memnunuz. Bozita sannabelle gibi markalara da bakabilirsiniz. Kedi maltı olarak vets plus trixie biofeline gibi markalara bakabilirsiniz. Ödül maması ve yaş mama olarak gimcat markasından memnunuz ayrıca yaş mamada felicia bence fiyat performans olarak en iyisi

Gimlihanim

İran ve british çiftleşmesinden gibi geldi bana da. Burun yapısı falan british ten çok İran gibi duruyor.

Ürünleri toplu almanızı önermem. Belki daha uyguna gelir. Ama bir kaliteli olsa diğer kalitesiz oluyor. Bence seçerek alın sonradan sıkıntı yaşamayın.

ailur0phile

Britis dediği gibi. 3 renkli olduğu içinde tricolor demiş biz genelde calico diyoruz.

Palyaco

Yanliz cok sert bakiyor

hannnngggg

bize değil ona sor bence hangisini beğenirsin ne alayım sana kizim diye bakışa bak sjdjdk

diablerose

chinchilla bence bu

citirbebegim

Sanki biraz İran kırmasına da benziyor. Pek bi sinirli bakmış :)

ailur0phile

Bende iranxbritish kırması olabilir diye düşündüm sonradan. Yüzünün yuvarlikligi İran kediisni anımsatıyor

Bide başlangıç seti olarak ne önerirsniz malzemeleri? Bide uygun fiyatlı mama . Ayrıca gözlerinin altındaki ne olabilir ılık çayla siliyorum ama hergün oluyo tekrar

MonikaveTori

Evet british tricolor. Göz akıntısı bu cinste oluyor düzenli olarak sileceksiniz. Bende çayla siliyorum. Solüsyon alıp onunla da silebilirsiniz

citirbebegim

Sanabelle ya da bozita uygun fiyatlı ve içeriği fena değil.

AhsenAise

Cinsini bilmiyorum ama hangi kahveye gitse okeye dördüncü olarak hemen masaya oturturlar o nasıl bir ağır abi bakışı MasaAllah