Kırmızı Alarm Acil Yardım

Mehmetneroo

Yaklaşık 15 gündür kızgınlık dönemindeki erkek kedim Nero bugün tam 5 aylık oldu. Ama kızgınlık donemi geçmesi gerektiği yerde giderek artıyor artık daha çok miyavliyor daha garip sesler çıkarıyor ki bu seslerinden artık bende korkmaya başladım. daha saldırgan olmaya başladı normalde uysallaşmıştı ama artık kol bacak yüz farketmeden gelip ısırıyor hatta dişlerini daha çok bastırıyor geceleri yaptıklarını saymıyorum bile ama artık benim de ruh sağlığım bozulmaya başladı şuan ne yapabilirim önerisi olan

24 CEVAP

Melike0nur

Yaptıkları da çok normal bu arada, kediden kediye tepkiler değişebiliyor

Melike0nur

Ne için bekletiyor sizi testisi mi düşmemiş?

Palyaco

En erken 6 aylıktan kisirlastirilir daha erken

Warriorsans

Kısırlaştırılmaya uygunsa kısırlaştırın. Relax pastalardan falan verebilirsiniz ama çok etkili olurlar mı bilmiyorum ben biofeline kullanıyorum pek etkisi yok.

Mehmetneroo

Daha küçük ya testisleri de uygun degil kısırlaştırma için

Mehmetneroo

Işte büyümesini bekliyoruz

blue_hpood

kısırlaştırın, beş ay yeterli bir süre, üstelik erkek. koku bırakmaya veya çiftleşme hareketleri yaptığı zaman bu hareketleri düzeltemezsiniz.

teddybal

@mehmetneroo veterineriniz öyle diyorsa mecbur bekleyeceksiniz. Bu arada stres/davranış bozukluğu/ağır geçen kızgınlık gibi durumlara önerilen vedavetin bitkisel bir sakinleştiricisi var (vet.kliniklerinde satılıyor) linki bırakayım veterinerinize danışın kullanılabilir mi kediniz için çünkü kaç aylıktan itibaren kullanıma uygun bilmiyorum, veterineriniz hem bilgilendirir hem de belki başka bir önerisi olur.

http://www.vedavet.com/urun_detay.php?id=10

blue_hpood

bana da öyle söylemişti, şu an kısır:)