Kırmızı Alarm Acil Yardım

Mehmetneroo

Yaklaşık 15 gündür kızgınlık dönemindeki erkek kedim Nero bugün tam 5 aylık oldu. Ama kızgınlık donemi geçmesi gerektiği yerde giderek artıyor artık daha çok miyavliyor daha garip sesler çıkarıyor ki bu seslerinden artık bende korkmaya başladım. daha saldırgan olmaya başladı normalde uysallaşmıştı ama artık kol bacak yüz farketmeden gelip ısırıyor hatta dişlerini daha çok bastırıyor geceleri yaptıklarını saymıyorum bile ama artık benim de ruh sağlığım bozulmaya başladı şuan ne yapabilirim önerisi olan

24 CEVAP

Ohoo onun kızgınlığı geçmez ki. Erkekler hep kızgınlıkta oluyor ev ortamı sıcak olduğu için. Kan tahlilleri falan temiz çıkarsa erkenden kısırlaştırın kurtulun valla. Enerjisini atın hayvan gibi yorun tüm gün, baska da yapacak bir şey yok.

Melike0nur

Erkek kedilerde kızgınlık bitsin ameliyat edelim gibi bir durum yoktur, onu dişiler için derler. Erkek kediler hep kızgınlıktadir, dişiler gibi belli aralıklarla girmezler. Sadece belirtiler azalabilir sonra artabilir veya ayni seyredebilir. Veterinere danışın o uygun bir gün belirler

Mehmetneroo

45 gün daha sürecek bu kaos desenize

edadnmzr

Ama 5 aylıkmış biraz erken girmiş kızgınlığa sanki. 6 aylık olduktan sonra kısırlaştırılıyor genelde. Ama kızgınlık bitmeyecek yani kısırlaştırılana kadar kolay gelsin :)

Mehmetneroo

Kimse yok mu????

Mehmetneroo

Daha 1.5 ay bekleyelim diyor veteriner geçen testislerini kontrol etti

ailur0phile

Erkek kediler dişiler gibi kızgınlık dönemi geçirmez. En kısa sürede kisirlastirin. Sorunu çözersiniz. Beklemenize gerek yok

Mehmetneroo

Evet testisleri kontrol etti sonra iri dursa da testisleri kontrol edince 6.5 aylık olmasını bekleyelim dedi

edadnmzr

Benim kedim kızgınlığa girdiği hafta kısırlaştırmasını yaptırdım kimse kızgınlığı geçti mi diye sormadı direkt randevu aldım yani. Öyle bir şey duymamıştım kızgınlığın geçmesini neden bekliyorsunuz ki kısırlaştırabilirsiniz

AhsenAise

Veterinerinizden sakinleştirici bir ilaç isteyin ,sadece siz rahatsız olmuyorsunuz o çocuk da baya baya acı çekiyor ,ilaç ile operasyona kadar olan sürede ikiniz de rahat edersiniz , isterseniz bir başka veteriner den de kisirlastirma için görüş alın ,üç farklı hekimin üç ayrı teşhis koyduğu bir insan olarak yazıyorum,onlarda yanılıyor

Mehmetneroo

5 aylık daha ama

Mehmetneroo

Evet şuanda sessiz sakin kulağımı emiyor birazdan delirmeye başlar

eneskolon

Ben kızgınlıktayken yaptırdım hatta o kadar kızgınlıktaydıki dişi kedi gördü sokakta fileye tırmandı atladı 1 gün peşinden koştum tuttuğum gibi kısırlaştırdım bir sorum olmaz dedi veteriner

duman_cat_world

Kızgınlığı bitsin kısırlaştırın denilen durum dişi kediler için geçerlidir. Erkek kedilerin kızgınlığı bitmiyor. Bunu biz de yaşadık koku da bırakıyordu yaşamayan bilemez bu kokuyu, temizlenemiyor da🥲 biz kısırlaştırıp kurtulduk, Allah’a şükür huy edinmedi 🤲🤲 Siz de huy edinmeden kısırlaştırın. Başka bir çözüm yolu yok.

Aslında hekim gibi hekim bulunabilirse (ki günümüzde çok zor) dişi kediler kızgınlıktayken de kısırlaştırılabilir. Ancak çoğu hekim yapmak istemiyor vajina duvarı kalınlaştığı için.

Mehmetneroo

Ama veteriner testislerinin uygun olmadığını söyledi bedenen gelişmiş bir kedi ama dişleri olsun testisleri olsun pek gelişmemis