Kedilerde Eşeleme Hareketi

Gimlihanim

Merhaba. Birkaç gündür kedimde farkettiğim bir şeyi sizlerle paylaşmak yorumlarınızı almak istedim. Kızım kışın yatakta ablamla benim ortamızda yatar. Son birkaç gündür olduğu yerde yatakta mamalara vs yaptıkları gibi gömüyormuş gibi hareketler yapıyor. Daha önce bunu hiç yapmazdı sevdiği mamalara bile. İnternette okuduğum kadarıyla sevdiği şeyleri saklamak için içgüdüsel olarak ya da mamalarını başka hayvanlar yemesin diye yapıyorlarmış. Sizce benim kızım neden yapıyor olabilir? Daha önce karşılaşan var mı bu durumla?

8 CEVAP

dilanbulent

İçgüdüsel bir durum korkulacak bir şey yok aslında. Birçok kedi yapıyor bunu :)

inferi0r

Benim küçük kedim de karnı doyunca mama görürse böyle yapıyor :) normal sanırım.

NorthNight

Bizimki suyun tazelendiyse ve çok severek yediği bişey olursa yapıyor. Bu tamamen kedinizi gözlemleyerek yorumlamanız gereken bir şey bence. Çünkü bazı kediler ortamda güvende hissetmediği stres durumlarında da besinini korumak için yapıyor.

Melike0nur

Mama veya başka bir yiyeceğin üstüne yapıyorsa normal. Sık sık durduk yere halılara parkelere yapıyorsa bir sıkıntı teşkil eder.

Palyaco

Normal kediler saklamayı sever

silakavakli

normal sanırım

Willy-Wonka

Su kabını da kapatma hareketi normal mi

Gimlihanim

Kaka kaçırıyormuş zannediyorum o yüzden yapıyordu. İshal falan değil aslında ama ara ara kaçırıyor. Veterinerimiz fazla mama yiyorsa normal dedi. Bir de arada sırada kumuna götürmemizi önerdi. Kendisinin gitmesini beklemeyin dedi.