Kedim Kusuyor (Fotoğraflı)

edadnmzr

Kedim 1 haftadır antibiyotik tedavisi görüyordu ve ağzına sprey sıkıyoruz.
3 gün önce balık yemişti o gece kustu direkt balığı çıkardı ama sindirilmemiş değildi. Diğer gece yine kustu bu sefer balık daha az kuru mama daha fazlaydı ve dün gece de kustu mamalarını. Bu sabah da paspasın üzerinde az bi kusmuş olduğunu gördüm.

Fikirlerinizi çok merak ediyorum aklıma bir sürü şey geliyor. Sprey kullandığımız için midesi mi bulanıyor ya da balık mı midesini bozdu antibiyotik de kullandığımız için. Diş eti yangıları iyileştiği için biraz daha hızlı yediğini fark ettim ama emin olamıyorum bir şeyden.

Bir de kustuğu zamanlarda kaka yapmıyordu. 1 buçuk gün falan kaka yapmadı dün ilk kez yaptı normaldi

Fotoğrafları sırayla koyuyorum ilk yaptığından en son yaptığına kadar.

23 CEVAP

orhdoner

Benim kedilerim de balık yedigi zaman ishal oluyorlar onlara da dokunuyor bazı kedilerin alerjisi oluyor sanırım yan etki yapabiliyor

edadnmzr

orhdoner
inşallah öyledir bizimki de başka bir şey olmasın da bu gece kusarsa yarın veterineri arayacağım

orhdoner

Ben ishal olduklarında ya da yumuşak olduğunda probiyotik yoğurt veriyorum anında ertesi güne geçiyor normalde de zaten kefir veriyorum günlük bağışıklık açısından sen de verebilirsin istersen yerse eğer 🥰

edadnmzr

orhdoner
Çok teşekkür ederim 🥰

edadnmzr

Başka yorumu olan yok mu ?

edadnmzr

septikbaykus
Mama değil zaten uzun süredir proplan yiyor. Balık vermemden dolayı olabilir, dediğim gibi yediklerinden başka bir şey kusmuyor. Evet korona ama sadece kusmayla da ilerledi ya da mutasyona uğradı diyemeyiz bence

edadnmzr

septikbaykus
Mide bulantısına mı iyi geliyordu yoğurt

edadnmzr

septikbaykus
teşekkür ederim